10 korzyści z uruchomienia Firmy Dropshipping w 2021 roku!

10 korzyści z uruchomienia Firmy Dropshipping w 2021 roku!

Pewnie choć raz zastanawiałeś się jakie są korzyści z uruchomienia firmy dropshipping?
Dodatkowo szukasz łatwego i pozbawionego ryzyka sposobu na zwiększenie swoich dochodów? Chcesz otworzyć firmę, ale nie posiadasz wystarczającej wiedzy jak ją poprowadzić? Jeśli tak, właśnie trafiłeś na idealny moment aby przekonać się, jakie korzyści z prowadzenia biznesu w modelu dropshipping możesz uzyskać w 2021 roku!

Dlaczego właśnie teraz warto założyć sklep korzystając z dropa?

Przeczytaj nasz artykuł, który pomoże Ci osiągnąć dodatkowy dochód pasywny, a być może przyczyni się do zmiany Twojego życia zawodowego.

Dowiedź się o 10 głównych korzyściach i zacznij swój biznes już dziś!

1. Nie ryzykujesz prawie nic a nic.

Strach przed porażką jest głównym powodem, dla którego wiele osób unika założenia własnej firmy.

Oczywiście jest wiele korzyści płynących z prowadzenia własnego biznesu. Mimo to nie jest łatwo skorzystać z lukratywnej okazji, gdy taka się nadarzy. Prowadzenie własnej firmy często kosztuje dużo pieniędzy i czasu. A nawet jeśli masz pieniądze i wolny czas, nie ma gwarancji, że Twoje przedsięwzięcie się opłaci.

Dropshipping jest inny. Rozpoczęcie działalności w tym kierunku wymaga znacznie mniej inwestycji i jest to jedna z najważniejszych jego zalet.

Po pierwsze, nie potrzebujesz tysięcy złotych, aby stworzyć i uruchomić sklep internetowy. Po drugie, nie musisz być producentem produktów, które zamierzasz sprzedać. Jako dropshipper będziesz odsprzedawać asortyment produkowany i odsprzedawany przez inne firmy. I wreszcie, nie będziesz musiał kupować produktów w dużych ilościach, nie będziesz musiał wynajmować magazynu, aby je składować, a co za tym idzie nie będziesz mieć problemów z towarami, które po prostu nie będą się sprzedawać.

W dropshippingu kupujesz konkretny produkt, dopiero po otrzymaniu zamówień od klientów. Następnie Twój dostawca wysyła produkty bezpośrednio do klientów. Dlatego wydajesz konkretne pieniądze dopiero po otrzymaniu zapłaty od klientów.

Właśnie dlatego dropshipping staje się popularny i coraz częściej wykorzystywany przez wielu obecnych i nowych przedsiębiorców.

W dzisiejszych czasach jest to w zasadzie jeden z niewielu rodzajów biznesu e-commerce, który może przynieść Ci solidne zyski, przy niskim wkładzie własnym. Ponadto możesz bezpiecznie korzystać z tego modelu biznesowego i nie obawiać się prawie żadnych czynników ryzyka.

Z pewnością potrzebujesz choć niewielkiego budżetu, aby rozpocząć swój biznes dropshipping. Zakup domeny, wynajęcie hostingu itp. Ale to niewiele, w porównaniu z tym, czego potrzebujesz. Jeśli z czasem to przedsięwzięcie nie będzie Ci się podobało lub pomimo włożonej pracy nie odniesiesz sukcesu na jaki liczysz, nie stracisz tym samym dużo pieniędzy, które mógłbyś włożyć prowadząc tradycyjny sklep internetowy lub stacjonarny. Lecz jeśli Ci się uda, możesz w końcu zarobić dużo pieniędzy lub po jakimś czasie odsprzedać swój sklep, również z zyskiem.

2. Nie musisz prawować na pełen etat.

Energia i czas, jaką trzeba włożyć w rozwój nowego przedsięwzięcia to dodatkowe czynniki, które zazwyczaj powstrzymują ludzi, przed podjęciem nowych wyzwań.

Dla osoby, która nie posiada dużo wolnego, trudno jest znaleźć wewnętrzną motywację aby zacząć założyć swoją firmę.

Natomiast dropshipping jest inny. To opcja, która pozwala nie tylko pogodzić życie zawodowe z prywatnym, ale daje możliwość zarobienia dodatkowych środków finansowych. Nie wymaga inwestowania dużych funduszy, nie wymaga również ogromnej wiedzy związanej z założeniem i prowadzeniem firmy. Nie musisz również rezygnować z dotychczasowej pracy. Może to zabrzmi dziwnie, ale dropshipping działa to zupełnie odwrotnie.

Dzięki dziesiątkom zautomatyzowanych rozwiązań, większość zadań wykonasz automatycznie i zaoszczędzisz wystarczająco dużo czasu na rzeczy, które wymagają Twojej osobistej uwagi i indywidualnego podejścia, jak np. obsługa klienta oraz marketing. Większość osób, które chcą spróbować swoich sił w e-commerce, docenia niesamowite korzyści płynące z dropshippingu.

Sprawdź jak w łatwy i szybki sposób możesz zautomatyzować pracę w swoim sklepie dropshipping, w taki sposób abyś mógł osiągać maksimum korzyści z jego prowadzenia:

 • Poszukiwanie idealnych produktów, a następnie importowanie ich bezpośrednio do Twjego sklepu internetowego.
 • Stosowanie zaawansowanych filtrów, aby automatycznie ustawiać najlepsze ceny dla Twoich produktów.
 • Przekazywanie szczegółów zamówień od swoich klientów, do odpowiedniego sprzedawcy.
 • Dostarczanie kupującym numerów śledzenia zamówień, aby Twoi klienci mogli śledzić ścieżkę dostawy.
 • Promowanie sklepu internetowego, za pomocą dodatkowych pluginów, dodatków i narzędzi marketingowych.
 • Śledzenie wydajności sklepu internetowego, aby dowiedzieć się, co możesz poprawić
  I wiele więcej!

Jak widać, większość codziennych zadań można w nieskomplikowany sposób delegować do zautomatyzowanych systemów. W ten sposób będziesz mądrze, a zarazem sprytnie organizować swoją pracę.

3. Zmień swoje hobby w źródło dochodu.

Spośród wszystkich zalet dropshippingu, ten – naszym zdaniem, jest najlepszy. Dropshipping to biznes, który pomoże Ci spełnić Twoje marzenia lub zrealizować pasje.

Jeśli zawsze chciałeś prowadzić sklep z biżuterią lub Twoja pasja do wypieków przełożyła się na chęć sprzedaży akcesoriów kuchennych lub wyposażenia domu – dropshipping to alternatywa, która pomorze Ci pójść o krok dalej.

Zastanów się co kochasz robić i co lubisz. Wykorzystaj do tego dropshipping. Uwielbiasz pielęgnację i szkolenie zwierząt, z pewnością możesz stworzyć sklep online, skierowany do osób, o podobnych zainteresowaniach. Niech nic Cię nie ogranicza. Podążaj tą drogą.

Dlaczego dropshipping jest tak skuteczny?

 • Pracujesz nad czymś, co naprawdę Cię interesuje, więc masz silną motywację do kontynuowania pracy, nawet jeśli na początku nie wszystko idzie po Twojej myśli.
 • Znasz dobrze produkty, które sprzedajesz, dzięki temu możesz łatwo wybrać te najbardziej atrakcyjne, dla swoich klientów.
 • Wiesz, czego oczekują Twoi klienci. Posiadasz wiedzę o swoich produktach, dzięki temu znasz dobrze ich cechy, parametry i właściwości. Dlatego w razie potrzeby będziesz mógł zaproponować klientowi odpowiednią alternatywę – aby go nie stracić, a także utrzymać z nim pozytywne relacje.
 • Z łatwością stworzysz miłą atmosferę w swoim sklepie internetowym, mediach społecznościowych, jak Facebook czy Instagram. W ten sposób odwiedzający Twój sklep klienci, będą wiedzieć, że jesteś ekspertem w swojej branży, więc obdarzą Cię zaufaniem.

Czyż nie jest wspaniale prowadzić firmę na własnych warunkach, mieć z tego satysfakcję, osiągając przy tym wspaniałe zyski? Brzmi fantastycznie.

4. Zawsze znajdziesz niezbędną pomoc i źródła nieocenionej wiedzy.

Kolejną, bardzo ważną zaletą dropshippingu jest fakt, że nie będziesz musiał rozpoczynać tej działalności zdany tylko i wyłącznie sam na siebie.

Choć dropshippingowy jest dość młodym podejściem do biznesu, mimo to udało mu się rozwinąć spore doświadczenie i wiedzę, ludzi, którzy prowadzą swoje firmy w tym modelu. Przedsiębiorcy ci chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, udzielają wskazówek na forach tematycznych i grupach Facebook.

Poza tym istnieje w internecie wiele materiałów edukacyjnych, przewodników, które pomogą Ci rozwiązać problemy, których jeszcze nie znasz. Możesz także skorzystać z nagrań wideo, opublikowanych na YouTube – jeśli wolisz tę formę nauki. Wspomniane zalety dropshippingu zdecydowanie sprawiają, że ten model biznesowy jest atrakcyjny dla nowicjuszy z niewielkim doświadczeniem.

Determinacja, wytrwałość i chęć zdobywania wiedzy pomogą Ci uniknąć wielu niepotrzebnych błędów, które możesz popełnić na początku lub w trakcie prowadzenia swojego przedsięwzięcia.

5. Nadal masz możliwość, aby rozpocząć przygodę z dropshippingiem.

W rzeczywistości biznes dropshipping znajduje się teraz w naprawdę ciekawym punkcie swojego cyklu życia.

Dropshipping jest na tyle dojrzały, aby wykorzystać go do rozwinięcia i osiągnięcia własnych celów biznesowych. Przedsiębiorcy, którzy odnieśli już sukcesy dzielą się swoimi historiami biznesowymi, więc możesz przyjrzeć się kilku przykładom, a następnie zrozumieć, czego możesz oczekiwać od dropshippingu i jaki jest jego potencjał.

Z drugiej strony ta dziedzina biznesu nie jest jeszcze przesycona i posiada ogromny potencjał. W obecnej chwili z tego modelu biznesowego, najczęściej korzystają osoby z krajów wysoko rozwiniętych, z nieograniczonym dostępem do internetu. Dlatego można śmiało powiedzieć, że dropshipping nadal ma ogromny potencjał wzrostu, zwłaszcza w krajach wschodzących. Dlatego właśnie TERAZ tak ważne jest, aby zaangażować się w ten biznes.

Z każdym miesiącem technologie stają się coraz bardziej zaawansowane, a ludzie z każdego miejsca na świecie, wkrótce otrzymają możliwość rozpoczęcia pracy z dropshippingiem. Dlatego teraz jest najlepszy moment, aby zająć stabilną i ugruntowaną pozycję w swojej branży, zanim konkurencja stanie się bardzo silna, prawda?

6. Dropshipping nauczy Cię przydatnych umiejętności.

Jeśli kiedyś zdecydujesz się zamknąć swój biznes, pomimo to nie zostaniesz z pustymi rękami.

Oprócz wszystkich zarobionych pieniędzy, będziesz miał coś cenniejszego: wiedzę i doświadczenie.

Kiedy korzystasz z dropshippingu, zdobywasz szereg bezcennych umiejętności, które mogą się przydać w Twojej normalnej pracy na pełny etat. Umiejętności te obejmują zarządzanie sieciami i mediami społecznościowymi, promocję oraz marketing, zarządzanie relacjami z klientami, analizę wydajności sklepu internetowego i wiele innych.

W dzisiejszym świecie, w którym technologie i usługi szybko się rozwijają, umiejętności te zapewniają znaczną przewagę konkurencyjną i potwierdzają, że jesteś kompetentnym specjalistą.

Poza tym prowadzenie sklepu dropshipping ma wiele wspólnego z prowadzeniem zwykłych sklepów internetowych. Innymi słowy, dropshipping może nauczyć Cię umiejętności wymaganych do uruchomienia tradycyjnego biznesu e-commerce.

7. Możesz zmienić sklep dropshipping w coś znacznie większego.

Jest rok 1999. Jeff Bezos, założyciel Amazon.com, nie ma jeszcze pojęcia, że do 2019 roku zbuduje bezprecedensowe imperium e-commerce i stanie się najbogatszym człowiekiem wszechczasów.

Zaczynał od zera, od uruchomienia naprawdę prostego sklepu internetowego, stał się wzorem do naśladowania i inspiracją dla tysięcy ludzi na całym świecie, którzy odkrywają możliwości e-commerce.

To nie jedyna tego typu historia. Tony Hsieh, założyciel Zappos, również miał prosty sklep dropshipping na początku swojej podróży biznesowej. Zobacz, co udało mu się osiągnąć!

Chodzi o to, że w tym biznesie nie ma ograniczeń. Możesz osiągnąć to o czym dotąd nigdy nie marzyłeś. Jeden skromny sklep dropshipping może być właściwym punktem wyjścia. Więc dlaczego nie spróbować?

8. Możesz wybierać z pośród tysięcy nisz.

Jak już wspomnieliśmy, biznes dropshipping wciąż znajduje się w fazie wzrostu. Technologie i zautomatyzowane rozwiązania zapewniające jego płynne działanie. Nowe, niesamowite i inspirujące produkty pomagają nie tylko poprawić jakość naszego życia, ale dają Tobie nieograniczoną możliwość, w skomponowaniu oferty idealnej.

Na Polskim rynku znajduje się ogromna ilość hurtowni dropshipping, z których asortymentu możesz skorzystać. Jeśli wybierzesz do budowania swojego biznesu dropshipping, platform takich jak SkyShop czy Red Cart, możesz mieć pewność, że otworzysz swój sklep nawet w ciągu jednego dnia. Będziesz mieć ogromną możliwość wyboru oraz podjęcia współpracy z tysiącem dostawców, z różnych branż. Dzięki temu możesz stworzyć wyjątkową ofertę produktową i zbadać bardzo specyficzną niszę produktową, której nikt jeszcze dotąd nie wykorzystał. Ponadto, jeśli mądrze potraktujesz projekt swojego sklepu internetowego, możesz stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce, które będzie ekskluzywne i wystarczająco klimatyczne, aby wyróżniać się na tle konkurencji.

9. Możesz skorzystać z dużych hurtowni.

Czy słyszałeś o ekonomii skali?

Mówiąc prościej, oznacza to, że im więcej produkujesz, tym niższe są Twoje koszty produkcji.

Ponieważ technologie i maszyny szybko się rozwijają, coraz bardziej opłaca się producentom wytwarzać przedmioty w ogromnych ilościach, a ich cena stopniowo spada. Oznacza to, że możesz znaleźć świetne produkty, za niewielką cenę. Dodając nawet swoją marżę, będziesz mógł nadal zaoferować produkt w przystępnej cenie.

W obecnej chwili żaden inny model biznesowy nie daje tak lukratywnej możliwości.

10. Nadal jest czas, aby wejść na rozwijające się rynki o wysokim potencjale.

Jak wspomnieliśmy wyżej, rynki rozwijające się mają ogromny potencjał i mogą stać się dla Ciebie idealnym segmentem docelowym. Nie musisz ograniczać się tylko do prowadzenia biznesu dropshipping tylko w Polsce. Cały świat stoi przed Tobą otworem, dlaczego nie skorzystać z większych możliwości.

Wraz z szybkim rozwojem różnych technologii informacyjnych, infrastruktury transportowej i usług logistycznych, jako dropshipper zyskujesz niezrównane możliwości efektywnego zaspokojenia popytu, na rynkach, które były wcześniej niedostępne. Ograniczenia spowodowane były m.in. położeniem geograficznym, swobodnym dostępem do Internetu, brakiem skorzystania z równych opcji płatności czy dostawy i wiele innych.

Dlatego zacznij działać szybko, a dzięki temu będziesz mógł ugruntować swoje miejsce, tam gdzie konkurencja jeszcze nie dotarła.

Istnieje jeszcze wiele innych zalet płynących z prowadzenia biznesu dropshipping, które sprawiają, że jest to bardzo obiecujący pomysł na biznes. Zastanów się nad tym jak je możesz wykorzystać, aby zbudować dochodową i stale rozwijającą się firmę.

napisz komentarz

%d bloggers like this: