12 Najlepszych VPN w 2023! Sprawdź jak bezpiecznie korzystać z Internetu!

12 Najlepszych VPN w 2023! Sprawdź jak bezpiecznie korzystać z Internetu!

Ludzie na całym świecie codziennie korzystają z Internetu w pracy, szkole, sieciach społecznościowych, zakupach, zarządzaniu finansami i nie tylko. Większość z nas chciałaby, aby nasze działania online były przynajmniej w pewnym stopniu prywatne, a biorąc pod uwagę, że prawie wszystko, co robimy, jest w taki czy inny sposób połączone z Internetem, nie jest tajemnicą, dlaczego bezpieczeństwo jest tak duże. Zabezpieczenie sieci i urządzeń przed cyberprzestępcami, złodziejami danych, internetowymi wścibskimi osobami, cenzorami instytucjonalnymi i innymi cyfrowymi szkodnikami może wydawać się herkulesowym zadaniem dla niewtajemniczonych, ale wirtualna sieć prywatna to tani i łatwy sposób na szybkie wykonanie tego zadania. Masz jednak wiele opcji, więc znalezienie najlepszej sieci VPN nie jest takie proste. Aby pomóc Ci wybrać właściwą, zebraliśmy najlepsze usługi VPN i przedstawiliśmy poniżej wszystkie ich funkcje, ceny i inne informacje.

1. NordVPN.

 • Kraj rejestracji: Panama.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Android TV, routery VPN.
 • Koszt: 12 USD miesięcznie; 60 USD za pierwszy rok (plus trzy bezpłatne miesiące); 100 dolarów przez pierwsze dwa lata.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 5200 w 60 krajach.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: do sześciu.
 • Cechy szczególne: Dzielone tunelowanie.

NordVPN nie jest darmowy, ale dzięki trzem różnym protokołom szyfrowania (IKEv2/IPsec, OpenVPN i NordLynx) łatwo zauważyć, że ten dostawca ceni Twoją prywatność. Firma ciężko pracowała również nad zbudowaniem swojej sieci serwerów, która obejmuje ponad 5200 serwerów w 60 krajach na całym świecie.

Jedną z wyróżniających się funkcji, która sprawia, że NordVPN jest silnym pretendentem do najlepszej dostępnej usługi VPN, jest dzielone tunelowanie. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, dzielone tunelowanie to możliwość dodania niektórych działań (takich jak granie lub przesyłanie strumieniowe) do białej listy w celu ominięcia VPN i korzystania ze zwykłego „clearnet” w celu uzyskania lepszej wydajności.

Od chronionych zapytań DNS po funkcję wyłącznika awaryjnego, która automatycznie wyłącza połączenie w przypadku utraty synchronizacji z serwerem VPN — NordVPN chce, abyś wiedział, że Twoje informacje nie wpadną w niepowołane ręce. Jest to również jedna z najbardziej otwartych sieci VPN na temat tego, jakie dokładnie serwery oferuje w jakich krajach, i zapewnia całodobową pomoc w przypadku pytań na czacie na żywo.

Firma ostatnio poprawiła obsługę platformy, dodając dedykowane aplikacje na iOS i Androida, przezwyciężając w ten sposób jedną słabość. Możesz także używać go na sześciu urządzeniach jednocześnie. Klient NordVPN zapewnia jeden z najatrakcyjniejszych interfejsów, a połączenie z serwerem jest proste i bardzo szybkie, dlatego jest to jedno z naszych najlepszych rozwiązań dla najlepszego rozszerzenia Chrome VPN.

Jest również dostępny dla wielu urządzeń i znalazł się na naszej liście najlepszych Fire TV Stick VPN. NordVPN można również zainstalować na routerze VPN, co rozszerza listę obsługiwanych urządzeń o Chromecasta, Raspberry Pi, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch i Fire TV (innymi słowy wszystko, co jest podłączone do routera VPN). Podczas naszych testów stwierdziliśmy również, że jest to najszybsza sieć VPN w naszym porównaniu NordVPN z ExpressVPN, więc jeśli zależy Ci na szybkości, nie szukaj dalej.

2. ExpressVPN.

 • Kraj rejestracji: Brytyjskie Wyspy Dziewicze.
 • Koszt: 13 USD miesięcznie; 60 $ za sześć miesięcy; 100 $ rocznie.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 3000; 160 lokalizacji w 94 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Kindle Fire, Chrome OS, smart TV, konsole do gier, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: do pięciu.
 • Cechy szczególne: Dzielone tunelowanie.

Twierdzenie ExpressVPN „#1 Trusted Leader in VPN” może być nieco trudne do udowodnienia, ale mimo to usługa oferuje przekonującą listę funkcji. Nieustannie stara się również regularnie poprawiać szybkość i możliwości jednoczesnego przesyłania strumieniowego, a dzięki obsłudze wszystkich głównych platform (Windows, MacOS, Android itp.) nie musisz się martwić o kompatybilność. ExpressVPN pojawia się na wielu listach najlepszych VPN, w tym na naszej liście najlepszych VPN dla Linuksa i najlepszej VPN dla Windows, więc jego stosunkowo wysokie ceny wydają się uzasadnione.

Ponad 3000 serwerów jest dobrze rozmieszczonych w popularnych miejscach podróży i centrach miejskich. Każdy pakiet zapewnia nieograniczoną przepustowość i całodobową obsługę klienta. Przy tak wielu funkcjach, w tym omijaniu ograniczania dostawcy usług internetowych, wbudowanej ochronie przed zagrożeniami i dzielonym tunelowaniu, nic dziwnego, że ten dostawca jest uważany przez wielu użytkowników za najlepszą sieć VPN — chociaż należy zauważyć, że ExpressVPN obsługuje tylko do pięciu jednoczesnych połączeń z jednym abonament, czyli najniższa liczba usług na naszym zestawieniu.

Zapewniają jednak również obejście tego problemu: jeśli zainstalujesz ExpressVPN na routerze, router może chronić wszystkie Twoje urządzenia (ponieważ sam router liczy się tylko jako jedno urządzenie w ramach Twojej subskrypcji), niezależnie od tego, ile innych urządzeń jest podłączonych do tego koncentratora sieciowego. W ten sposób możesz jednocześnie chronić więcej niż pięć urządzeń.

Konfiguracja ExpressVPN i połączenie z serwerem VPN było dość łatwe. Netflix skarżył się na używany serwer proxy, gdy korzystaliśmy z opcji automatycznej konfiguracji, ale działał dobrze, gdy ręcznie wybraliśmy lokalny serwer w USA, więc jest to działająca sieć VPN Netflix. Amazon Prime Video działał dobrze, a nasze inne testy internetowe zostały zakończone bez problemu.

3. Surfshark.

 • Kraj rejestracji: Brytyjskie Wyspy Dziewicze.
 • Koszt: 13 USD miesięcznie; 48 USD za pierwszy rok; 60 USD przez pierwsze dwa lata (plus dwa bezpłatne miesiące).
 • Liczba serwerów i lokalizacji: 3200 w 65 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, smart TV, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Nieograniczona.
 • Funkcje specjalne: podwójny skok VPN, 7-dniowy bezpłatny okres próbny (na Androida, iOS, MacOS).

Może nie jest to najlepsza sieć VPN, ale jeśli chodzi o cenę, Surfshark jest trudny do pokonania i jest świetną opcją dla tych, którzy chcą chronić swoją prywatność przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Surfshark jest dostępny za jedyne 60 USD za dwuletni plan, a jeszcze bardziej osłodzi ofertę, która obejmuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń.

Pod względem funkcji Surfshark jest dość prosty. To niekoniecznie stanowi problem, jeśli nie potrzebujesz żadnych dzwonków i gwizdków i chcesz po prostu solidnej sieci VPN w niskiej cenie. W rzeczywistości prosty, rozsądny interfejs, intuicyjna konfiguracja i prosta obsługa mogą łatwo sprzedawać, jeśli wyraźnie nie chcesz zawracać sobie głowy niepotrzebnymi komplikacjami. Obsługuje wiele różnych urządzeń i jest również jednym z naszych najlepszych wyborów dla najlepszego Apple TV VPN.

Nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie gołe kości; masz do wyboru wiele protokołów szyfrowania (OpenVPN UDP lub TCP, IKEv2/IPsec i WireGuard) oraz podwójny skok VPN, który pozwala kierować połączenie przez dwa zdalne serwery zamiast jednego, dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa w razie potrzeby.

Surfshark działa również całkiem dobrze z usługami przesyłania strumieniowego, chociaż jego prędkości nie są tak dobre, jak inne najlepsze usługi VPN, takie jak NordVPN i ExpressVPN. Podsumowując, jest to jednak najlepsza sieć VPN 2023 roku dla osób z ograniczonym budżetem, a zwłaszcza dla większych sieci lokalnych, takich jak domy rodzinne i biura.

4. IPVanish.

 • Kraj rejestracji: Stany Zjednoczone.
 • Koszt: 12 USD miesięcznie, 30 USD za kwartał, 48 USD za pierwszy rok.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 2000; Ponad 75 lokalizacji w 50 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Chrome OS, Fire TV.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Nieograniczona.
 • Cechy szczególne: Niezależnie kontrolowana polityka braku logów.

IPVanish oferuje wszystkie kluczowe funkcje, których możesz potrzebować od VPN w atrakcyjnej cenie. Ponieważ regularna sprzedaż jest częścią doświadczenia IPVanish, możesz zobowiązać się na rok przy bardzo niskich kosztach, ciesząc się ochroną, jaką daje wybór ponad 2000 serwerów VPN w ponad 75 różnych lokalizacjach.

Oprócz oferowania rozległej ochrony, niezależnie od tego, czy przeglądasz Internet z domu, czy korzystasz z publicznego hotspotu Wi-Fi, IPVanish ułatwia również uniknięcie głębokiej kontroli pakietów — metody stosowanej przez dostawców usług internetowych w celu ograniczenia prędkości Internetu. VPN oferuje niezmierzone limity transferu danych i nie ma ograniczeń co do liczby urządzeń, z którymi można z niego korzystać, dzięki czemu jest niezwykle elastyczny dla użytkowników korzystających z dużej liczby połączeń i większych sieci lokalnych.

Żadne dzienniki nie są przechowywane, a ponadto istnieje możliwość wyboru wielu protokołów połączeń, co jest przydatne, jeśli chcesz bardziej zaangażować się w ustawienia VPN. Całodobowa obsługa klienta oznacza, że VPN jest zawsze pod ręką, aby Ci pomóc. Nie żebyś potrzebował go zbyt często dzięki prostym w użyciu aplikacjom na wszystkie główne platformy. To świetna usługa, która pomoże Ci nawet uniknąć ograniczeń geograficznych w wielu Twoich ulubionych aplikacjach do przesyłania strumieniowego.

5. AtlasVPN.

 • Kraj rejestracji: Stany Zjednoczone.
 • Koszt: 11 USD miesięcznie; 49 USD za pierwszy rok; 72 USD przez pierwsze trzy lata.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 750, ponad 37 lokalizacji w ponad 30 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, iOS, Android, Android TV, Fire TV.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Nieograniczona.
 • Cechy szczególne: Nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń dla pełnej ochrony.

AtlasVPN jest nowicjuszem w branży VPN, ale jest wyposażony w bezpieczne i niezawodne funkcje, które stanowią wyzwanie nawet dla dużych graczy. Niesamowite w tej sieci VPN jest to, że ma ona kompleksowy plan bezpłatnych danych, który jest jednym z najlepszych na rynku, a jeśli zdecydujesz się na aktualizację do szybszych serwerów premium, to kosztuje tylko 49 USD rocznie lub 72 USD przez trzy lata. Chociaż sieć serwerów może być znacznie mniejsza niż jej konkurenci, jest to nowsza usługa ze znacznie większymi możliwościami rozbudowy.

Pod względem bezpieczeństwa, chociaż usługa jest młoda, nie poszła na skróty podczas konstruowania bezpieczeństwa serwera. Możesz czuć się komfortowo, wiedząc, że jesteś chroniony za pomocą 256-bitowego szyfrowania, protokołów WireGuard, ochrony przed wyciekiem IPv6 i wielu innych funkcji. Niezależnie od tego, czy przeglądasz internet od niechcenia, przeprowadzasz ważne transakcje, grasz czy przesyłasz strumieniowo, przekonasz się, że serwery AtlasVPN są dla Ciebie idealne.

Co więcej, Atlas oferuje teraz serwery SafeSwap, zupełnie nową funkcję, która zwiększa anonimowość i bezpieczeństwo. Dzięki SafeSwap możesz zmieniać adresy IP bez konieczności przełączania się między serwerami VPN. W tej chwili AtlasVPN jest jedynym dostawcą, który oferuje coś takiego. SafeSwap korzysta z puli adresów IP, a ruch wychodzący jest kierowany na różne adresy, ale nie odczujesz spadku prędkości — to bardzo ważne, jeśli przesyłasz strumieniowo.

Wreszcie, co nie mniej ważne, możesz używać AtlasVPN na wszystkich swoich urządzeniach (jeśli klient obsługuje VPN) i zapewniać sobie ochronę, gdziekolwiek jesteś. Dzięki nieograniczonej liczbie jednoczesnych połączeń nie musisz się martwić, że zostaniesz wyrzucony z VPN w przypadku osiągnięcia limitu. Aplikacja jest łatwa do zainstalowania na wszystkich urządzeniach, na których nawet Twoi dziadkowie mogliby używać AtlasVPN i zachować ochronę online. Bezpłatny plan transmisji danych może pomóc Tobie lub członkom Twojej rodziny w korzystaniu z usług VPN, aby lepiej zrozumieć wewnętrzne zasady zachowania bezpieczeństwa w Internecie.

6. Hotspot Shield.

 • Kraj rejestracji: Stany Zjednoczone.
 • Koszt: 13 USD miesięcznie lub 96 USD rocznie w przypadku planu Premium; 20 USD miesięcznie lub 144 USD rocznie w przypadku planu Premium Family.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 3200 w ponad 70 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Chrome OS, smart TV, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: do pięciu lub do 25 w planie Premium Family.
 • Funkcje specjalne: Gigabitowe prędkości, bezpłatny plan podstawowy z ograniczoną prędkością, 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, bezpłatny 7-dniowy okres próbny.

Szybkość może być czynnikiem ograniczającym nawet w przypadku najlepszej sieci VPN, a Hotspot Shield — stosunkowo nowy gracz w przestrzeni wirtualnej sieci prywatnej — starał się skoncentrować na tym problemie. Przy prędkościach do gigabitów możemy śmiało powiedzieć, że wydaje się, że Hotspot Shield odniósł sukces w tym przedsięwzięciu.

Wirtualna sieć prywatna została również nazwana fasted VPN w 2019 i 2020 roku przez Speedtest.net, więc nie wydaje się to być zwykłym marketingiem. Ale Hotspot Shield nie jest kucykiem do jednej sztuczki i ma więcej do zaoferowania niż tylko duże prędkości. Jego lista funkcji obejmuje również szyfrowanie klasy wojskowej i nieograniczoną przepustowość (przy prędkościach gigabitowych, pamiętaj).

Hotspot Shield jest również bardzo prosty w konfiguracji i obsłudze, ale chcielibyśmy zobaczyć nieco więcej opcji dostosowywania, takich jak kontrola nad protokołami szyfrowania. Jest to jednak część umowy zawartej z tą siecią VPN, ponieważ Hotspot Shield wykorzystuje własny zastrzeżony protokół szyfrowania „Hydra”, który według firmy sprawia, że jest tak szybki. Wydaje się, że taka jest natura tej bestii.

Inną kwestią i potencjalną wadą jest to, że podobnie jak w przypadku ExpressVPN, jesteś ograniczony do pięciu jednoczesnych połączeń na subskrypcję. Jeśli jednak akceptujesz te ograniczenia i potrafisz pogodzić się z pewnymi kompromisami na rzecz szybkości — być może szukasz najlepszej sieci VPN do grania lub najlepszej sieci VPN dla Kodi — to Hotspot Shield to doskonały wybór, który spełnia swoją obietnicę prędkość.

A jeśli okaże się, że nadal nie jest wystarczająco szybki dla Twojego cyfrowego stylu życia, Hotspot Shield oferuje również bezpłatną wersję próbną VPN. Nowi subskrybenci otrzymują przedłużony 45-dniowy okres zwrotu pieniędzy, co jest najbardziej hojną gwarancją na naszej liście. Dostępny jest również bezpłatny plan VPN, chociaż prędkość jest ograniczona do 2 Mb/s.

7. PrivadoVPN.

 • Kraj rejestracji: Szwajcaria.
 • Koszt: 8 USD miesięcznie; 60 $ rocznie.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: 320+; Ponad 55 fizycznych lokalizacji w ponad 45 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Fire TV, Android TV, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Do 10.
 • Funkcje specjalne: transfery P2P, obsługa proxy SOCKS5, bezpłatny plan podstawowy z limitem danych.

W przypadku VPN wszystko zależy od lokalizacji, lokalizacji, lokalizacji. PrivadoVPN jest firmą szwajcarską, a zatem jest wolna od prawa USA i Unii Europejskiej. Szwajcaria ma również dość solidne przepisy dotyczące prywatności. Nie jest również członkiem „sieci nadzoru czternastu oczu”, więc ruch użytkowników nie jest rejestrowany i przechodzi przez kraje przyjazne prywatności. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że Twój prawdziwy adres IP zostanie ujawniony.

Co ciekawe, PrivadoVPN obsługuje jedną z mniejszych sieci serwerów spośród wszystkich dostawców z naszej listy, obejmującą ponad 320 serwerów rozmieszczonych w 58 fizycznych lokalizacjach w 47 krajach, ale to nie wyklucza bycia pretendentem do najlepszej sieci VPN na świecie 2023. To dlatego, że oferuje tylko fizyczne lokalizacje serwerów, a nie wirtualne, ponieważ nie chce narażać jakości swoich usług, aby móc promować wyższą liczbę.

Jeśli Twoim priorytetem jest obejście ograniczeń dotyczących treści związanych z regionami i innych problemów geograficznych, lepiej może Ci się przydać sieć VPN, która ma szerszy zasięg serwerów globalnych, na przykład ExpressVPN. Chociaż powiedziawszy to, PrivadoVPN to ułamek kosztów i obejmuje dużą część krajów, więc jeśli ten, do którego chcesz wirtualnie przeskoczyć, znajduje się na jego liście, zalecamy skorzystanie z niego.

PrivadoVPN ma to jednak tam, gdzie się liczy, z kilkoma protokołami szyfrowania do wyboru: OpenVPN, IKEv2 i SOCKS5. Godne uwagi jest dodanie obsługi proxy SOCKS5, ponieważ umożliwia szybkie i bezproblemowe przesyłanie dużych plików w trybie peer-to-peer, czego wiele sieci VPN unika. To sprawia, że PrivadoVPN jest prawdopodobnie najlepszą usługą VPN do przesyłania plików peer-to-peer, jeśli jest to główny przypadek użycia jednej z tych usług.

Jest trochę droższy niż niektóre inne i kosztuje 8 USD miesięcznie lub 60 USD przez pierwszy rok (co daje średnio 5 USD miesięcznie), chociaż jest to równoważone faktem, że możesz korzystać z VPN na maksymalnie dziesięciu urządzeniach jednocześnie. Dostępny jest również bezpłatny pakiet oparty na aplikacjach, który zapewnia 10 GB przepustowości miesięcznie.

8. CyberGhost.

 • Kraj rejestracji: Rumunia.
 • Koszt: 13 USD miesięcznie; 42 USD za sześć miesięcy; 57 USD za dwa lata (plus dwa bezpłatne miesiące).
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 7700; Ponad 500 lokalizacji w ponad 90 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, smart TV, Xbox, PlayStation, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: do siedmiu.
 • Cechy szczególne: obsługa P2P, 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, bezpłatna wersja próbna.

Z ponad dziesięcioma milionami aktywnych użytkowników i ponad 7000 serwerów rozsianych po całym świecie, CyberGhost jest gigantem w przestrzeni VPN. Jest to również jedna z najbardziej wszechstronnych wirtualnych sieci prywatnych, zarówno pod względem obsługiwanych urządzeń/platform, jak i działań, do których jest przydatna.

CyberGhost VPN jest kompatybilny z komputerami, urządzeniami mobilnymi, inteligentnymi telewizorami, a nawet konsolami do gier, a jedną wielką cechą VPN jest to, że automatycznie łączy Cię z najlepszym serwerem niezależnie od tego, co robisz w danej chwili. Jest to istotna kwestia w przypadku działań wymagających dużej przepustowości, takich jak gry i transmisje strumieniowe.

Kolejną zaletą CyberGhost jest to, że obsługuje przesyłanie plików peer-to-peer (czytaj: Dobrze jest korzystać z torrentów, a jak wspomnieliśmy, wybierze dla niego najlepszy serwer, aby uzyskać najszybsze czasy wysyłania/pobierania ). Interfejs też jest świetny, szczególnie na komputerze. Zapewnia pełną kontrolę i wiele opcji konfiguracji, w tym preferowane konfiguracje serwera dla najczęściej używanych programów i aplikacji.

Jeśli chodzi o protokoły szyfrowania, CyberGhost obsługuje OpenVPN, IKEv2 i WireGuard, otaczając Twoje połączenie 256-bitowym szyfrowaniem AES, aby Twoje dane i adres IP były ukryte. CyberGhost ma siedzibę w Rumunii i ma politykę braku logów, i chociaż powinno to chronić Cię przed niektórymi wścibskimi oczami, nie zostało to poddane niezależnej kontroli.

Jeśli to nie jest przełom, CyberGhost jest silnym pretendentem do najlepszej sieci VPN w 2023 r. (spójrz na nasze porównanie NordVPN z CyberGhost, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wypada w zestawieniu z najlepszymi), jeśli szukasz idealnego miejsca między wszechstronnością a ceną. Ograniczona czasowo oferta wstępna pozwala nowym subskrybentom skorzystać z pierwszych dwóch lat usługi za 57 USD, co daje średnio nieco ponad 2 USD miesięcznie.

9. PureVPN.

 • Kraj rejestracji: Hongkong.
 • Koszt: 50 USD przez pierwsze dwa lata (plus trzy bezpłatne miesiące).
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 6500, ponad 96 lokalizacji w ponad 78 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Chrome OS, smart TV, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Do 10.
 • Cechy szczególne: obsługa P2P, dzielone tunelowanie.
 • Z nazwą taką jak PureVPN ta wirtualna sieć prywatna powinna lepiej oferować realną ochronę — i tak jest. Cechą charakterystyczną oprogramowania jest jego zdolność do łączenia się z mieszanką usług dla różnych działań, z szeroką kompatybilnością z różnymi urządzeniami i interfejsami oprogramowania.

Usługa kosztuje 50 USD przez dwa lata, co czyni PureVPN kolejnym jednym z najlepszych tanich VPN w naszym podsumowaniu. Ta subskrypcja obejmuje przekierowanie portów, wiele protokołów szyfrowania (PPTP, SSTP, L2TP/IPSec, IKEv2 i OpenVPN UDP/TCP), blokowanie złośliwego oprogramowania, obsługę P2P i kontrolowaną politykę braku logów.

Podobnie jak w przypadku każdej dobrej usługi wirtualnej sieci prywatnej, PureVPN uniemożliwi witrynom przeglądanie Twojego osobistego adresu IP, uniemożliwiając w ten sposób innym identyfikację Ciebie lub Twojej lokalizacji geograficznej. A dzięki ponad 6500 serwerom na sześciu kontynentach nie będziesz mieć problemów z wyborem punktów połączeń na całym świecie.

Podobnie jak NordVPN, PureVPN oferuje dzielone tunelowanie, które pozwala dodać do białej listy pewne działania, których nie potrzebujesz lub nie chcesz przechodzić przez VPN, umożliwiając jednoczesne korzystanie z usług online i przeglądanie sieci przez VPN i przez clearnet. PureVPN oferuje również osobisty adres IP, z którego możesz korzystać w niektórych witrynach i usługach — dobry pomysł dla tych, które wymagają logowania.

10. TunnelBear.

 • Kraj rejestracji: Kanada.
 • Koszt: 10 USD miesięcznie; 60 USD rocznie; 120 dolarów na trzy lata.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 1000, 49 krajów.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, iOS, Android.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: do pięciu.
 • Cechy szczególne: Dostępny bezpłatny plan podstawowy z ograniczeniem transmisji danych.
 • Nasz przedostatni wybór nie jest tak bogaty w funkcje, jak inne wymienione w naszym najlepszym podsumowaniu VPN z 2023 r., ale mimo to warto o nim wspomnieć, jeśli szukasz kolejnej bez fanaberii (czytaj: taniej) wirtualnej sieci prywatnej który nie przytłacza cię funkcjami, których nie potrzebujesz. TunnelBear stawia na pierwszym miejscu łatwość obsługi i przyjazność dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z VPN i uważasz, że to wszystko jest trochę onieśmielające, ten wielki niedźwiedź może być dla Ciebie.

Główną zaletą TunnelBear jest prostota i łatwość użytkowania. Nie musisz zawracać sobie głowy wybieraniem protokołów szyfrowania ani żadną inną skomplikowaną konfiguracją. To zła wiadomość dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć więcej opcji kontroli i dostosowywania, ale jest świetna dla przeciętnych ludzi, którzy nie chcą lub nie potrzebują, aby wszystkie te rzeczy przeszkadzały. TunnelBear robi to, co musi, z dobrym szyfrowaniem, wyłącznikiem awaryjnym i polityką braku logowania, z dodatkową korzyścią w postaci pełnych rocznych niezależnych audytów, które firma udostępnia opinii publicznej.

Ta prostota wiąże się jednak z kilkoma zastrzeżeniami wielkości niedźwiedzia. Po pierwsze, nie ma bezpłatnej wersji próbnej VPN ani gwarancji zwrotu pieniędzy, co może nie być początkiem dla wielu, którzy są nowicjuszami w grze VPN i nie chcą od razu w pełni zaangażować się w usługę. Jeśli to opisuje Ciebie, prawdopodobnie lepiej będzie Ci służyć VPN z okresem zwrotu pieniędzy od 30 do 45 dni.

Z drugiej strony, TunnelBear ma ograniczony bezpłatny plan, który jest rodzajem wersji próbnej, ale to nie daje dobrego wyczucia tego, co faktycznie może zrobić VPN. Drugą wadą TunnelBear – i może to być doozy, w zależności od twoich potrzeb – jest to, że nie jest tak naprawdę zoptymalizowany do przesyłania strumieniowego (i możesz zapomnieć o grach). Sieć serwerów jest również stosunkowo niewielka.

Jeśli jednak możesz żyć z tymi ograniczeniami, TunnelBear jest niezawodną i niezwykle przyjazną dla użytkownika siecią VPN, która wykonuje zadania związane z przeglądaniem stron internetowych, pracą online i ogólnym korzystaniem z Internetu. Jest to również jeden z tańszych typów, o ile skorzystasz z trzyletniego planu o wartości 120 USD, który wynosi średnio 3,33 USD miesięcznie.

11. Private Internet Access.

 • Kraj rejestracji: Stany Zjednoczone.
 • Koszt: 12 USD miesięcznie; 40 USD rocznie; 79 USD przez pierwsze trzy lata (plus trzy bezpłatne miesiące).
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 29 000 w 84 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, smart TV, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Do 10.
 • Cechy szczególne: Publicznie dostępny kod źródłowy, dzielone tunelowanie, anonimowe płatności
  Private Internet Access robi wszystko, czego można wymagać od dobrej sieci VPN. Ukrywa Twój adres IP, chroni Twoje informacje i szyfruje Twoją aktywność przeglądania przy użyciu różnych metod szyfrowania, w tym OpenVPN i Wireguard. Private Internet Access ma również jedną z największych liczb i wybór serwerów spośród wszystkich dostawców VPN w naszym zestawieniu.

Kod źródłowy klienta PIA jest również publicznie dostępny, nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do działania oprogramowania (lub tego, czy w kodzie czają się jakieś backdoory lub inne paskudztwa). Inne fajne funkcje obejmują dzielone tunelowanie, wyłącznik awaryjny w przypadku zerwania połączenia, dedykowane adresy IP i anonimowe płatności podczas zakupów online.

Przetestowaliśmy Private Internet Access za pomocą instalatora Windows, który konfiguruje protokoły VPN i zapewnia proste narzędzie na pasku zadań do włączania i wyłączania połączenia VPN. Chociaż interfejs był spartański, wydajność była doskonała. Nasz system testowy konsekwentnie utrzymywał prędkość pobierania powyżej 110 Mb/s i prędkość wysyłania 19 Mb/s przy włączonym połączeniu VPN, bardzo zbliżoną do naszych zwykłych prędkości pobierania 125 Mb/s i wysyłania 20 Mb/s.

Z drugiej strony Netflix skarżył się na serwer proxy, a Amazon Prime Video nie odtwarzał się z powodu ograniczeń geograficznych. Błędy te występowały niezależnie od tego, czy korzystaliśmy z ustawień automatycznych, czy też wybraliśmy lokalny serwer w USA. Jednak Private Internet Access twierdzi, że użytkownicy mogą uzyskać „nieograniczony dostęp do wszystkich potrzebnych treści”, ponieważ ich usługa VPN obsługuje Netflix i „wszystkie inne główne usługi przesyłania strumieniowego”.

12. Kaspersky VPN.

 • Kraj rejestracji: Rosja.
 • Koszt: 7 USD miesięcznie; 40 dolarów rocznie.
 • Liczba serwerów i lokalizacji: ponad 2000 w ponad 30 krajach.
 • Obsługiwani klienci: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, routery VPN.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: 5.
 • Cechy szczególne: Darmowy klient danych z maksymalnie 300 MB dziennie na urządzenie; nieograniczony ruch i obsługa przesyłania strumieniowego w wersji premium.

Dla tych, którzy szukają niedrogiej opcji VPN, która dobrze ukrywa Twój adres IP i chroni Cię online, Kaspersky VPN Secure Connection może być dla Ciebie. Możesz teraz uzyskać całoroczną subskrypcję Kaspersky za jedyne 40 USD lub 7 USD miesięcznie.

Być może jeszcze bardziej kusząca jest bezpłatna usługa danych, którą Kaspersky VPN zapewnia swoim klientom. Jeśli nie masz pewności, jak działają sieci VPN i chcesz je przetestować, zanim zdecydujesz się na subskrypcję, możesz najpierw skorzystać z bezpłatnej usługi transmisji danych. Chociaż mogą istnieć inni dostawcy, którzy podarują użytkownikom więcej megabajtów miesięcznie, korzyścią płynącą z korzystania z VPN firmy Kaspersky jest połączenie jej bezpłatnej usługi oraz niskiej ceny miesięcznej. Istnieje nawet 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy za produkt premium, jeśli nie pasuje.

Bezpieczne połączenie przewyższyło prawie wszystkie inne w niezależnych testach szybkości, co czyni go doskonałym towarzyszem gier, transmisji strumieniowych, torrentów i pobierania. Niedawno dodała obsługę popularnych platform streamingowych, a teraz możesz także podłączyć router i inne urządzenia bezpośrednio do VPN, aby chronić całą sieć.

Podsumowując, jeśli szukasz kompleksowej usługi zapewniającej silną ochronę prywatności, Kaspersky to przystępna cenowo opcja, której możesz użyć do zapewnienia cyfrowej anonimowości. Posiada standardowe w branży 256-bitowe szyfrowanie wraz ze ścisłą polityką braku rejestrowania aktywności użytkownika, wyłącznikiem awaryjnym i serwerami obsługiwanymi przez P2P. Po porównaniu Kaspersky VPN Secure Connection z innymi konkurentami przystępność cenowa i solidne podstawy usługi sprawiają, że jest to doskonały VPN wprowadzający dla początkujących w dziedzinie cyfrowej prywatności, a także dla doświadczonych maniaków technologii.

Która sieć VPN jest najbezpieczniejsza?

Wszystkie sieci VPN na naszej liście mają wysokie oceny bezpieczeństwa, ale jest kilka konkretnych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli Twój próg bezpieczeństwa jest nieco wyższy niż próg przeciętnego użytkownika. Sugerujemy zwrócenie uwagi na:

 • Zasady braku dziennika logowania: VPN obiecuje, że nie rejestruje lokalizacji ani działań żadnego użytkownika. Niektóre sieci VPN oferują audyty zweryfikowane przez strony trzecie, podczas gdy inne dostarczają szczegółowych informacji o swoim kodzie, aby użytkownicy mogli sami się o tym przekonać.
 • Lokalizacja: W wielu krajach obowiązują określone przepisy wymagające przechowywania danych, aby mogły badać nielegalne działania itp. Niektóre sieci VPN twierdzą, że unikają tych ograniczeń, mając swoje siedziby w miejscach takich jak Bahamy czy Panama. To nieco mętny temat, ale warto go obejrzeć.
 • Przełącznik awaryjny: gdy usługa VPN nagle przestaje działać lub ma awarię, przełącznik awaryjny automatycznie uniemożliwi połączenie z Internetem, zapewniając, że Twoja lokalizacja lub dane nie zostaną przypadkowo ujawnione.
 • Podwójne szyfrowanie: Niektóre z najlepszych usług VPN oferują tryb podwójnego szyfrowania, który szyfruje dane dwukrotnie zamiast tylko raz. Może nie być konieczne, ale jeśli naprawdę martwisz się próbami włamania, może to być przydatne.
 • Wybór protokołów bezpieczeństwa: dla tych, którzy naprawdę chcą zagłębić się w opcje prywatności, przydatna może być możliwość przełączania się między protokołami bezpieczeństwa, takimi jak OpenVPN i IKEv2.

Ze względu na to, że spełnia wszystkie te wymagania, a dzięki dodatkowym zaawansowanym funkcjom, takim jak dzielone tunelowanie, NordVPN jest najbezpieczniejszą siecią VPN, którą możesz teraz subskrybować.

Czy powinieneś używać VPN w 2023 roku?

Mówiąc najprościej, wirtualna sieć prywatna umożliwia bezpieczne przesyłanie informacji podczas korzystania z sieci publicznych za pośrednictwem grupy komputerów połączonych w sieć i odległych serwerów. I chociaż VPN są skuteczne w tym, co robią, powinieneś być świadomy ich ograniczeń.

Są doskonałym wyborem do ogólnego szyfrowania i ochrony danych w trybie online. Mogą pomóc w zapobieganiu ograniczaniu danych, ukrywając Cię przed dostawcą usług internetowych (ISP). Mogą obejść ograniczenia regionalne lub zmiany cen, umożliwiając użytkownikom dowolne przełączanie serwerów. Dodatkowe funkcje mogą ograniczać dostęp do sieci, pomagać w wykrywaniu złośliwych witryn i korzystać z innych usług.

Z drugiej strony, nawet najlepsza sieć VPN nie jest panaceum na bezpieczeństwo. Na przykład mogą zostać wykryte i zakazane przez rządy, a wersje niskiej jakości mogą rejestrować, a nawet sprzedawać dane. Usługi mogą również blokować dostęp do treści, gdy używana jest sieć VPN, dlatego próba obejścia czegoś takiego jak regionalne ograniczenia Netflix może się nie udać.

To powiedziawszy, o ile rozumiesz ich ograniczenia i odpowiednio dostosujesz swoje oczekiwania, zdecydowanie uważamy, że powinieneś używać VPN w 2023 roku, jeśli zależy Ci na prywatności i bezpieczeństwie w Internecie.

Czy powinieneś korzystać z darmowej sieci VPN, czy płatnej?

Rejestracja w darmowych sieciach VPN, choć na pierwszy rzut oka kusząca, może być ryzykownym przedsięwzięciem. Wiedz, że wszystkie „darmowe” usługi w jakiś sposób zarabiają na tobie (przychodzi na myśl stary aksjomat, który mówi, że „jeśli coś jest darmowe, ty jesteś produktem”), czy to z reklam, czy z czegoś mniej niewinnego, jak np. dane dotyczące aktywności. Najlepsze sieci VPN zazwyczaj nie obiecują żadnej aktywności ani dzienników użytkowników, a wiele z nich może pochwalić się zewnętrznymi audytami tego twierdzenia, ale pobierają opłaty.

Powyżej zawęziliśmy listę najlepszych opcji usług VPN, ale dzięki częstym ofertom i rabatom przekonasz się, że nawet najlepsze usługi nie kosztują tak dużo. Niewielkie oszczędności, które uzyskujesz dzięki bezpłatnej sieci VPN, naprawdę nie są warte kompromisu w zakresie wydajności i ochrony. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tego, czy darmowe sieci VPN są bezpieczne, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat ryzyka i kompromisów z nimi związanych.

Zakupy z ograniczonym budżetem? Podsumowaliśmy również wszystkie najlepsze oferty VPN.

Czy korzystanie z VPN jest legalne?

Same wirtualne sieci prywatne są całkowicie legalne w większości jurysdykcji, w tym w Stanach Zjednoczonych nie ma nic nielegalnego w używaniu ich do wszystkiego, co robisz w Internecie, co nie jest działaniem niezgodnym z prawem. W najprostszym ujęciu VPN to po prostu sieć prywatnych serwerów, z którymi łączysz się i przez które kierowany jest ruch internetowy. To powiedziawszy, VPN mogą nadal umieszczać użytkownika w legalnej szarej strefie w pewnych okolicznościach. W dużej mierze sprowadza się to do geografii.

W niektórych krajach i jurysdykcjach, zwłaszcza tych, w których państwo stosuje cenzurę, obowiązują przepisy zabraniające obchodzenia tych rządowych ograniczeń, włącznie z całkowitym zakazem korzystania z wirtualnych sieci prywatnych. Chiny, Kuba, Irak, Egipt, Turcja i Rosja to kilka krajów znanych z ograniczania lub całkowitego zakazu korzystania z VPN. Jeśli martwisz się tym, przeczytaj przepisy krajowe i lokalne, zanim zaczniesz kupować VPN.

Nie trzeba dodawać, że VPN nie rzuca magicznego zaklęcia, które sprawia, że nielegalne działania są legalne. Wszelkie działania, które są niezgodne z prawem, gdy są przeprowadzane online bez VPN, są nadal niezgodne z prawem podczas korzystania z VPN. Obejmuje to piractwo. Protokoły wymiany plików peer-to-peer, takie jak BitTorrent, mają wiele legalnych zastosowań (na przykład dystrybucja oprogramowania typu open source), ale nielegalne udostępnianie materiałów chronionych prawem autorskim nie jest jednym z nich. Pamiętaj o tym, jeśli konkretnie szukasz dobrej sieci VPN do torrentowania.

Pamiętaj również, że dostawcy wirtualnych sieci prywatnych podlegają przepisom kraju, w którym są zarejestrowani, i mogą być zmuszeni do przekazania informacji organom ścigania w trakcie dochodzenia. Praktycznie wszyscy operatorzy VPN szczycą się polityką „braku dzienników”, co oznacza, że nie prowadzą rejestru aktywności użytkowników. W takim przypadku nie byłoby nic do przekazania, chociaż nie ma sposobu, aby mieć całkowitą pewność, że polityka dostawcy VPN „brak dziennika” jest przestrzegana co do joty.

Niektóre sieci VPN regularnie (zwykle co roku) kontrolują swoje praktyki braku logów przez niezależne strony trzecie, ale to nadal nie daje 100% pewności. Jedynym sposobem na uniknięcie kłopotów podczas korzystania z VPN jest po prostu przestrzeganie prawa. Wirtualna sieć prywatna służy do ochrony Twojej prywatności i zapewniania bezpieczeństwa poufnych danych osobowych, a nie do prowadzenia nielegalnych działań poza zakresem organów ścigania.

Na koniec zauważ, że choć nie jest to nielegalne, korzystanie z VPN narusza warunki korzystania z niektórych witryn i aplikacji (Netflix jest jednym z godnych uwagi przykładów). Chociaż złamanie warunków świadczenia usług przez firmę nie jest przestępstwem, może jednak spowodować, że ta witryna lub aplikacja ograniczy dostęp do jej usług, a nawet zamknie konto. Wirtualne sieci prywatne często reklamują się, że są przyjazne dla transmisji strumieniowych i gier, ale w naszych własnych testach często stwierdzaliśmy, że jest to trafienie. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania, jeśli planujesz korzystać z takich działań VPN.

 

napisz komentarz

%d bloggers like this: