6 najlepszych usług VPN dla zabezpieczenia Windows.

6 najlepszych usług VPN dla zabezpieczenia Windows.

Jeśli na bieżąco korzysz z Internetu, z pewnością zauważyłeś liczne wzmianki o VPN dla systemu Windows. W sieci możesz znaleźć wiele informacji o tym jak prawidłowo dobrany VPN może zapewnić Ci niezawodną ochronę. Pomimo ogromnej konkurencji ze strony Apple, system operacyjny Windows nadal wybiera aż 68% użytkowników. Pomimo ogromnego zagrożenia jakie może spotkać każdego z nas podczas serfowania w sieci, niestety nie wszyscy nadal wiedzą jak właściwie chronić siebie i swój komputer. Dlatego ważne jest, abyś już teraz dowiedział się jakich zabezpieczeń możesz użyć, aby zachować maksimum bezpieczeństwa i ochrony, dla Twoich urządzeń, które korzystają z systemu Windows.

Ponieważ Windows jest najbardziej popularnym systemem operacyjnym na świecie, mnóstwo firm zajmujących się zabezpieczeniem prywatności w sieci, oferuje rozmaite opcje VPN. Dlatego wybranie tego najbardziej odpowiedniego dla Twoich potrzeb może być trudne. Aby ułatwić Ci dokonanie właściwego wyboru przygotowaliśmy listę sześciu VPN, na które naszym zdaniem powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

NordVPN

 • Kraj rejestracji: Panama.
 • Obsługiwani klienci: iOS, Android, Windows, macOS, Linux.
 • Koszt: 12 dolarów miesięcznie.
 • Liczba serwerów: ponad 5237.
 • Jednoczesne połączenia: 6.
 • Jedna z najbardziej znanych sieci VPN dla systemu Windows na rynku.

Można śmiało powiedzieć, że NordVPN to jedena z najpopularniejszych usług n Większość Twoich ulubionych YouTuberów i influencerów była w pewnym momencie sponsorowana przez NordVPN w dążeniu firmy do zdobycia pierwszego miejsca na rynku VPN. A jeśli miałbyś debatować, że NordVPN jest w rzeczywistości najpopularniejszą siecią VPN, być może się nie mylisz. Tylko dlatego, że usługa jest najpopularniejsza w swojej dziedzinie, niekoniecznie oznacza, że jest to najlepsza opcja i prawdą jest, że klienci mają również spersonalizowane gusta w wyborze VPN. Ale prawie wszyscy eksperci, blogi i strony internetowe jednogłośnie zgadzają się, że NordVPN to jedna z najlepszych sieci VPN, jakie możesz kupić.

Mając ponad 5000 serwerów na całym świecie, masz duży wybór, a każdy z nich jest bezpiecznie wspierany przez światowej klasy funkcje bezpieczeństwa NordVPN, takie jak protokół NordLynx, 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej, dzielone tunelowanie i wiele więcej . Ponadto, jeśli potrzebujesz dedykowanego adresu IP, możesz go kupić za opłatą, aby sprawować całkowitą kontrolę nad swoim cyfrowym życiem. Możesz czuć się całkowicie bezpiecznie, gdy tylko klikniesz przycisk połączenia, wiedząc, że Twój adres IP jest ukryty i zaszyfrowany, a Twoje dane są całkowicie nietknięte.

Oczywiście ta popularna sieć VPN dla systemu Windows może nie być dla wszystkich, więc jeśli czujesz się niezadowolony z usługi, możesz zainicjować pełny zwrot pieniędzy w ramach 30-dniowej polityki firmy dotyczącej gwarancji zwrotu pieniędzy. Zespół obsługi klienta jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i wystarczy krótka rozmowa, dzięki czemu możesz się z nim skontaktować w dowolnym momencie. NordVPN nie oferuje opcji bezpłatnego planu transmisji danych, więc ta 30-dniowa alternatywa zwrotu pieniędzy umożliwia przetestowanie usługi bez żadnych zobowiązań.

ExpressVPN

 • Kraj rejestracji: Brytyjskie Wyspy Dziewicze.
 • Obsługiwani klienci: iOS, Android, Windows, macOS, Linux.
 • Koszt: 13 dolarów miesięcznie.
 • Liczba serwerów: ponad 3000.
 • Jednoczesne połączenia: 5.
 • Niesamowita sieć VPN do przesyłania strumieniowego.

ExpressVPN to kolejny niezwykle popularny Windows VPN, który rozszerzył swoje wpływy na wielu klientów, takich jak iOS, Android, macOS, Linux, a nawet innych, takich jak routery i inteligentne telewizory! Konkurencja między ExpressVPN i NordVPN jest wyczuwalna, a ci dwaj tytani nieustannie podnoszą poprzeczkę, aby uzyskać akceptowalny standard VPN, który jest świetny dla klientów, ponieważ otrzymujemy lepszy produkt końcowy! Z powodu tej rywalizacji ExpressVPN zrobił wszystko, co w jego mocy, aby spróbować zrewolucjonizować podstawy VPN u podstaw. Opracowała Lightway, nowoczesny i bezpieczniejszy protokół VPN oraz TrustedServer, nowy sposób obsługi serwerów bez ryzyka rejestrowania danych.

Te rewolucyjne zmiany mają jednak swoją cenę. ExpressVPN nie jest tani, a wielu twierdzi, że za zaledwie pięć jednoczesnych połączeń, ponad 3000 serwerów i niewiele specjalnych funkcji, 13 USD miesięcznie może być dość wysokie. To, czego ExpressVPN może brakować w dodatkowych funkcjach, nadrabia solidnymi podstawami i szczelnym bezpieczeństwem. Możesz oczekiwać bezpieczeństwa na poziomie wojskowym, które rządy, firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem i wojsko wdrażają we własnych systemach dzięki ExpressVPN.

Jeśli używasz VPN głównie do przesyłania strumieniowego lub przeglądania Internetu, ExpressVPN jest świetną opcją ze względu na błyskawiczne prędkości serwera z wbudowanym testem prędkości i specjalnymi serwerami do przesyłania strumieniowego. Każdy serwer jest starannie zoptymalizowany, aby przenieść Twoje wrażenia z przesyłania strumieniowego na wyższy poziom dzięki możliwości przesyłania strumieniowego Ultra HD bez buforowania i opóźnień. Być może nie jest to najbardziej wszechstronna opcja, ale ExpressVPN to Windows VPN, który zapewnia doskonały produkt podstawowy, jeśli zależy Ci na prywatności i ochronie danych.

Surfshark

 • Kraj rejestracji: Brytyjskie Wyspy Dziewicze.
 • Obsługiwani klienci: iOS, Android, Windows, macOS, Linux.
 • Koszt: 13 dolarów miesięcznie.
 • Liczba serwerów: ponad 3200.
 • Jednoczesne połączenia: Nieograniczone.
 • Bezpłatna nieograniczona globalna przepustowość.

Surfshark zapewnia nieograniczoną globalną przepustowość i nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Tak, mówimy poważnie! Jeśli zależy Ci na tym, dokąd trafiają Twoje ciężko zarobione pieniądze i doceniasz znaczenie stosunku jakości do ceny, sugerujemy, abyś nie szukał dalej niż Surfshark. Ta sieć VPN dla systemu Windows umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń, niezależnie od tego, czy jest to iPhone, telewizor, router lub inne urządzenia, a także urządzenia Twoich bliskich. Chroń całe swoje gospodarstwo domowe online za 13 USD miesięcznie. Ta cena może nie być najbardziej przychylna, gdy na nią spojrzysz, ale jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie korzyści, jakie z niej uzyskasz, jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolony.

Dodatkowo, pojedyncza subskrypcja Surfshark zapewnia dostęp do ponad 3200 globalnych serwerów (i stale ich przybywa). Jeśli mieszkasz w kraju z wieloma ograniczeniami i cenzurą, zakup subskrypcji Surfshark może być niezwykle wyzwalający i zapewnić nieskrępowany dostęp do otwartego internetu. Funkcja zaciemniania geolokalizacji jest bezpieczna, co oznacza, że możesz czuć się bezpiecznie, nawet jeśli jesteś w niestabilnym kraju.

Surfshark to mniej znana sieć VPN dla systemu Windows, ale uważamy, że to nieoszlifowany diament iz pewnością warto się jej przyjrzeć. Jeśli dostępność jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie sieci VPN, to nie ma takiej, która byłaby bardziej przychylna niż ta. Możesz zdecydować się na miesięczną subskrypcję lub tańszą roczną, jeśli wiesz, że będziesz używać VPN przez długi czas.

Hotspot Shield

 • Kraj rejestracji: Stany Zjednoczone.
 • Obsługiwani klienci: iOS, Android, Windows, macOS, Linux.
 • Koszt: 8 dolarów miesięcznie.
 • Liczba serwerów: ponad 1800.
 • Jednoczesne połączenia: 5.
 • Świetna opcja budżetowa.

Hotspot Shield to VPN często reklamowany jako najlepszy VPN dla smartfonów, ale firma opracowała również kompleksowy program dla systemu Windows. Słynie z bezpłatnego planu danych, w ramach którego użytkownicy otrzymują 500 MB dziennie bezpłatnych danych. Jeśli wykorzystasz maksymalnie 500 Mb dziennie, otrzymasz około 15 Gb darmowych danych miesięcznie! Jeśli uważasz, że to nie wystarczy, Hotspot Shield jest jedną z tańszych opcji na tej liście za jedyne 8 USD miesięcznie. Otrzymasz dostęp do nieograniczonej przepustowości i możliwość łączenia się z prawie 2000 globalnych serwerów.

Jednym z powodów do niepokoju wielu ekspertów w Hotspot Shield jest to, że jego siedziba główna znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że w przypadku zbadania i zażądania, rząd USA lub którykolwiek z 14 Eyes Alliance może uzyskać dostęp do niektórych aspektów twoich danych osobowych, jeśli firma przechowuje fragmenty twoich informacji w rejestrze. Było wiele kontrowersji (zwłaszcza dotyczących Hotspot Shield), w których dostawcy VPN przekazywali dane osobowe rządom i firmom, więc obawy są rzeczywiście uzasadnione. Należy jednak zauważyć, że nie było żadnych znaczących kontrowersji związanych z samą tarczą Hotspot.

Podsumowując, jeśli szukasz taniego dostawcy VPN, ta usługa jest dla Ciebie świetną opcją. Jak zawsze, ważne jest, aby przeprowadzić własne badania, aby sprawdzić, czy specyfikacje i funkcje Ci odpowiadają, ale nie ma zbyt wielu sieci VPN za taką cenę. Jeśli już, zawsze możesz wypróbować bezpłatny plan transmisji danych, aby przetestować VPN.

PrivadoVPN

Kraj rejestracji: Szwajcaria
Obsługiwani klienci: iOS, Android, Windows, macOS
Koszt: 8 dolarów miesięcznie
Liczba serwerów: ponad 200
Jednoczesne połączenia: 10
Darmowe 10 Gb/s miesięcznie z bezpłatnym planem
PrivadoVPN to jedna z najlepszych darmowych sieci VPN, jakie możesz teraz kupić. Wszyscy klienci mają prawo do bezpłatnego 10 Gb/s za darmo danych miesięcznie, co jest doskonałym sposobem na pozyskanie nowych klientów. Ten model freemium to sposób firmy na zachęcenie klientów do zarejestrowania się w przystępnej cenowo usłudze premium, która kosztuje tylko 8 USD miesięcznie. W krainie VPN to całkiem niezła okazja. Hipotetycznie jednak, jeśli 10 Gb/s wystarczy dla Ciebie i Twoich potrzeb, możesz pozostać przy darmowym abonamencie danych.

Trzeba przyznać, że PrivadoVPN nie ma największej liczby dostępnych serwerów, z którymi można się połączyć, tylko około 200. Firma powstała w 2019 roku, więc jej działalność jest jeszcze młoda, a w najbliższych latach możemy spodziewać się poważnej rozbudowy usługi. Sam zespół ma ponad 20-letnie doświadczenie w cyberbezpieczeństwie, prywatności i zarządzaniu danymi, więc szwajcarska firma jest w dobrych rękach.

Uważamy, że PrivadoVPN to świetna opcja dla tych, którzy szukają przystępnej cenowo sieci VPN dla systemu Windows z dostępnymi bezpłatnymi danymi. 10 Gb/s darmowych danych to nic, z czego można się śmiać i jest więcej niż wystarczające do niektórych zastosowań, w zależności od tego, gdzie jesteś na świecie. Podoba nam się również to, że obecna cena jest wystarczająco dostępna dla obywateli na całym świecie na różnych etapach życia.

CyberGhost

 • Kraj rejestracji: Rumunia.
 • Obsługiwani klienci: iOS, Android, Windows, macOS, Linux.
 • Koszt: 13 dolarów miesięcznie.
 • Liczba serwerów: ponad 7300.
 • Jednoczesne połączenia: 7.
 • Niesamowite bezpieczeństwo na każdym serwerze.

CyberGhost ma inną aurę niż pozostałe na liście. Ma unikalną markę, która odróżnia ją od konkurencji dzięki żywym i odważnym żółtym motywom w całej tożsamości firmy. Chociaż jej logo to uroczy mały duch, a dynamiczna kolorystyka marki wydaje się raczej zabawna, jej serwery są wyposażone w poważne zabezpieczenia. Możesz cieszyć się zaletami funkcji braku logów, które zapewniają, że Twoje dane nigdy nie są przechowywane na serwerze, a także potężnymi środkami do walki z cenzurą, niezależnie od tego, czy jesteś w kraju pierwszego świata, czy w kraju niestabilnym.

Przy ponad 7300 serwerach na pewno znajdziesz taki, który spełni Twoje potrzeby. Jeśli na przykład jesteś w Japonii i chcesz oglądać amerykańskie programy w serwisie Netflix, ta sieć VPN dla systemu Windows umożliwia odblokowanie treści blokowanych geograficznie jednym kliknięciem przycisku. To wspiera mantrę CyberGhost dotyczącą walki z cenzurą, ponieważ umożliwia dostęp do treści globalnych, gdziekolwiek jesteś.

Chociaż CyberGhost nie jest szczególnie tani. Podobnie jak ExpressVPN, kosztuje 13 USD miesięcznie, co jest droższą stroną VPN na tej liście. Jeśli koszt jest głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, jedna z bardziej ekonomicznych opcji może być dla Ciebie. Uważamy jednak, że CyberGhost zapewnia niesamowitą usługę, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Ponadto, jeśli wiesz, że zamierzasz korzystać z VPN na dłuższą metę, model subskrypcji staje się coraz tańszy, im dłużej subskrybujesz — więc miej to na uwadze!

Czy system Windows ma wbudowaną sieć VPN?

Tak, Windows ma własną sieć VPN. Niewiele osób o tym wie, ponieważ nie jest reklamowane jako główna funkcja systemu operacyjnego, ale rzeczywiście można łączyć się z Internetem za pośrednictwem własnej sieci VPN systemu Windows. Podobnie jak w przypadku wbudowanych funkcji, wielu oczekuje, że będzie to okropne. W porównaniu z niektórymi z najlepszych VPN na tej liście, Windows VPN ma wiele do życzenia, tak. Ta funkcja ma jednak pewien zwrot. Windows VPN to tylko „klient”. Będziesz musiał uzyskać swoje rzeczywiste dane VPN gdzie indziej. Musisz podać szczegóły, takie jak nazwa użytkownika, hasło, karta inteligentna, hasło jednorazowe itp., ze źródła zewnętrznego. W rzeczywistości nie daje możliwości dzielonego tunelowania, szyfrowania AES 256 ani niczego innego z natury.

Czy istnieje darmowa sieć VPN dla systemu Windows?

Jak wspomniano, VPN dla Windows jest technicznie bezpłatny. Problem polega na tym, że jest to bardziej klient niż rzeczywista usługa VPN. Jeśli rozumiesz żargon techniczny i czujesz, że możesz skonfigurować serwer VPN lub znaleźć niezbędne szczegóły, możesz pominąć proces pobierania klienta innej firmy i skorzystać z wbudowanej sieci VPN dla systemu Windows. Ale kiedy klienci zewnętrzni są lepsi niż „oficjalna rzecz”, dlaczego wolisz korzystać z tej drugiej? Pobranie tych aplikacji zajmuje kilka sekund, a po kilku minutach jesteś gotowy do pracy. Z całego serca sugerujemy zbadanie i wybranie ulubionej sieci VPN z powyższej listy i użycie jej zamiast tego.

 

napisz komentarz

%d bloggers like this: