Jak wyprzedzić konkurencję w 2022 roku? Kilka sprawdzonych pomysłów!

Jak wyprzedzić konkurencję w 2022 roku?

Jak wyprzedzić konkurencję w 2022 roku? Kilka sprawdzonych pomysłów!

Jak wyprzedzić konkurencję w 2021 roku? Kilka sprawdzonych pomysłów!

Czy zastanawiałeś się co będzie hitem sprzedażowym w 2021 roku? Chcesz zostawić konkurencję w tyle? Obecny roku 2020 zbliża się wielkimi krokami i jest to najlepszy czas aby zrobić rekonesans wśród nowych możliwości. Przyjrzeć się trendom, które będą królowały w internetowej i stacjonarnej sprzedaży.

Gdybyśmy wiedzieli co sprzedawać z dużym zyskiem, każdy z nas miałby szansę aby stać się milionerem. Być może ten artykuł przybliży cię do upragnionej fortuny 🙂

Świat zmienia się bardzo szybko. Pandemia, która wywołała potężny chaos, spowodowała, że przedsiębiorstwa jeszcze szybciej  musiały przystosować się do nowych warunków. Niektóre firmy nie przetrwały tej zmiany, inne staną się jeszcze mocniejsze. 

Nie tylko firmy zostały poddane ogromnej próbie, ale także i ich klienci, którzy równie zaskoczeni izolacją szybko przewartościowali swoje potrzeby. Rynek przeżył dynamiczną zmianę i nadal ją przechodzi. Ten proces nie zakończy się tak szybko, a jego następstwa budują nową przyszłość już w tej chwili.

Co sprzedać w 2021 roku, aby osiągnąć duży zysk? To jest najwyższy czas, aby dowiedzieć się trochę więcej o produktach, które zyskają popularność w 2021 r. Chciałbym podsunąć ci kilka pomysłów, z których ty i twój sklep internetowy lub stacjonarny może skorzystać!


Jak najlepiej wykorzystać swój biznes?

Trzymaj zawsze rękę na pulsie. Obserwuj swoich konkurentów oraz panujące trendy. Stale rozwijaj siebie i swoją firmę. Szukaj nowych możliwości. Nie bój się zmian, ponieważ to zazwyczaj one odkrywają niewykorzystane szansę. Trzeba się tylko otrząsnąć z szoku, jaki wywołują nagłe i niespodziewane zawirowania. Nie wpadać w panikę. Nie załamywać się. To co trzeba wtedy zrobić to brać jak najszybciej byka za rogi. 


Co dokładnie sprzedawać?

To oczywiście zależy od twojej branży, klientów i zainteresowań. Możesz nieustannie powiększać swoją ofertę lub ją zdywersyfikować. Jeśli sprzedajesz produkty o dużej zmiennej sezonowości warto otworzyć na przykład kolejny sklep internetowy z produktami, dla których sezonowość nie obowiązuje. Jest to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie swojego biznesu, a przede wszystkim siebie. W dobie tak dużych zmian i wahań rynku warto mieć solidny backup. Jeśli jeden biznes będzie zagrożony, to drugi może wyciągnąć cię z dołka lub pozwolić po prostu przetrwać. 

Warto się nad tym zastanowić, ponieważ może to być albo niebyć twojej firmy, ciebie i twojej rodziny. Nie czekaj na kolejne epidemie i kataklizmy. Teraz właśnie jest ta szansa, o której piszę wyżej. Działaj! 


Jak znaleźć niszę?

Skąd wiadomo co sprzedawać?

Z pomocą przyjdą Trendy Google.

Dzięki historycznym wykresom można prześledzić jak sprzedawały się dane produkty w wybranym okresie. Co oznacza, że jesteś w stanie przewidzieć co będzie sprzedawało się w przyszłości. Oczywiście nie ma 100% pewności czy dany asortyment odniesie sprzedażowy sukces. Natomiast Trendy Google dają dużą szansę aby odkryć niszę, którą będziesz mógł spieniężyć. 

Nie od dzisiaj wiadomo, że na sprzedaż wpływają nie tylko negatywne wydarzenia. Ludzie i media społecznościowe kreują nowe trendy i nawyki. Blogerzy i influencerzy mają ogromny wpływ na to co ludzie kupują, jedzą, używają i noszą. Ich przekaz dodatkowo wzmacniają media społecznościowe, które przekazują każdą informację z prędkością światła, w każdy zakątek świata. 


Jakie produkty będą zyskiwać na popularności w 2021 roku!

Dzięki Trendom Google prześledziliśmy kilka produktów, które mogą odnieść spory sukces w handlu elektronicznym i nie tylko.


Kamery internetowe

Kto by pomyślał, że kamery internetowe mogą się dobrze sprzedawać, przecież prawie każdy korzysta z kamery w smartfonie, laptopie czy tablecie. Otóż chyba nie każdy 😉

Izolacja sprawiła, że komunikacja międzyludzka mocno ucierpiała i ludzie zaczęli jeszcze intensywniej nawiązywać i podtrzymywać relacje. Kamery internetowe to jedno z narzędzi, które pomagają przetrać ciężkie chwile, dzięki rozmową z bliskimi i przyjaciółmi. Dlatego też ich sprzedaż wzrosła. 


Na rynku oczywiście jest mnóstwo mniejszych i większych graczy, którzy oferują ten asortyment. Jak pokazuje wykres powyżej znajdzie się miejsce również dla ciebie. 

Ceny kamer internetowych są różne i sięgają nawet kilkuset złotych. Przyjrzy się tej branży, poszukaj dostawców. Sprawdź ile możesz zarobić na jednej sztuce. Czasami wystarczy wprowadzić jeden produkt do oferty, aby cały sklep stał się atrakcyjniejszy dla twoich klientów.


Żarówka RGB

 

Żarówki RGB pojawiły się na naszym rynku stosunkowo dawno. Na przestrzeni lat miały swoje wzrosty i spadki. Moim zdaniem ten produkt nadal posiada szansę na dobrą sprzedaż. Dlaczego? Ponieważ szykuje się kolejna rewolucja, kryjąca się pod nazwą inteligentne domy. W tej chwili nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus, ale taka niewątpliwie przyszłość czeka niejeden dom i mieszkanie. 

Sterowanie światłem jest bardzo wygodne, zwłaszcza kiedy wodzisz do domu, wieczorem i nie możesz znaleźć włącznika. Po drugie sprawdza się idealnie w sytuacji kiedy siedzisz wygodnie na kanapie i nie chce ci się wstawać, aby wyłączyć lub zmienić natężenie światła. 

Jak wyprzedzić konkurencję w 2021 roku?

To także świetny gadżet. Sterowanie nim odbywa się za pomocą głosu lub smartfonu, dzięki połączeniu Wi-Fi. Jest kompatybilny m.in. z Amazon Alexa oraz z Asystentem Google. Sterowanie światłem staje się bajecznie proste i bardzo wygodne.

Pozytywnych opinii oraz recenzji w internecie można znaleźć sporo. Każdy z nas jest bardzo wygodny i szybko przyzwyczaja się do komfortu.

Żarówki RGB posiadają także wbudowany głośnik, dzięki któremu możesz odtwarzać swoją ulubioną muzykę prosto ze swojego smartfona. 

Niemalże wszyscy uwielbiają gadżety. Być może twoi klienci także. Zastanów się czy ten produkt może znaleźć miejsce w twoim sklepie. 

Odkurzacz bezworkowy

Jak wyprzedzić konkurencję w 2021 roku?_01

To alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza, gdzie zanieczyszczenia trafiają do zbiornika, który odfiltrowuje zanieczyszczone powietrze. Dzięki temu zabiegowi odkurzacze bezworkowe są zdrowsze dla naszego otoczenia i dla nas. Tradycyjne odkurzacze nie posiadają tej funkcji. Powietrze, które uchodzi podczas odkurzania nie jest czyste. Zapewne przypominasz sobie dziwny zapach podczas sprzątania. Filtry znajdujące się w odkurzaczu bezworkowym skutecznie zatrzymują brud, kurz i nieprzyjemny zapach. 

Jak wyprzedzić konkurencję w 2021 roku?_01

Przejrzyj Ranking Odkurzaczy Bezworkowych znajdujących się na polskim rynku. 

Przyjrzyj się tej branży. Poszukaj informacji na temat tego rynku i klientów. Sprawdź co oferują inne sklepy internetowe. Zadaj sobie pytanie jak ten produkt może zwiększyć twój zysk. 

Może uda ci się zaoferować ten asortyment lokalnej społeczności, w której otoczeniu prowadzisz swój biznes. Poszukaj możliwości. 

Podsumowanie:

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który z tych produktów będzie się świetnie sprzedawał. Pamiętaj, że nawet 100% pewniaki same się nie sprzedadzą. Musisz im pomóc. Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie. To ty musisz zająć się jego promocją. Musisz jak najlepiej zaprezentować go swoim obecnym i przyszłym klientom. Jeśli się dobrze zatroszczysz o swoje nowe produkty, z pewnością odniosą sukces sprzedażowy. Do dzieła. 

 

napisz komentarz

%d bloggers like this: