Jak zainwestować pieniądze w Bitcoina? Przewodnik dla Początkujących Inwestorów!

Jak zainwestować pieniądze w Bitcoina? Przewodnik dla Początkujących Inwestorów!

Chciałabyś rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty, ale nie wiesz od czegość zacząć? Szukasz przystępnej wiedzy, która pomoże Ci postawić pierwsze kroki w pomnożeniu swoich oszczędności?

Przeczytaj koniecznie ten przewodnik, który wskaże Ci najdogodniejszą i najoptymalniejszą drogę do wkroczenia w świat cyfrowych walut.

Kupowanie Bitcoinów w zaciszu własnego domu to łatwy i nieskąplikowany proces. Tak naprawdę wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć portfel (konto) dedykowane kryptowalutom, koniecznie u regulowanego brokera. Następnie wpłać środki, które chcesz zainwestować. To wszystko. Nie zajmie to więcej niż 10 minut Twojego czasu.

Jak kupić Bitcoina łatwo i bezpiecznie?

Jednym z najbardziej zaufanych brokerów, zajmujący się handlem kryptowalutami jest platforma eToro. Dlatego też chciałbym pokazać Ci jak w kilku nieskomplikowanych krokach możesz rozpocząć inwestowanie, dowolnej ilości swoich środków.

Krok 1 – Zarejestruj konto eToro – Najpierw otwórz bezpłatne konto na eToro.com, wprowadzając swoje dane osobowe, gdy zostaniesz o to poproszony.

Krok 2 – Wpłać środki – Zacznij swoją pierwszą inwestycję, wpłacając jminimalną kwotę 10 dolarów, za pomoacą karty debetowej lub kredytowe. eToro nie pobiera żadnej prowizji od wpłaty środków.

Krok 3 – Wyszukaj Bitcoin – W polu wyszukiwania wpisz „Bitcoin” i kliknij przycisk „Handel”, aby przejść do ostatniego kroku.

Krok 4 – Kup Bitcoin – Wprowadź całkowitą kwotę, którą chcesz zainwestować i kliknij „Otwórz handel”. Po potwierdzeniu zamówienia eToro obciąży Twoje dostepne saldo i doda nowo zakupione tokeny Bitcoina do Twojego portfela.

Jeśli mimo wszystko potrzebujesz szczegółowego wyjaśnienia dotyczącego zakładania portfela, wpłaty środków i zakupu Btcoina za pomocą eToro – poniżej zamieszczam pełny przewodnik.

Gdzie kupić Bitcoina – Najlepsze Platformy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić Bitcoina online, istnieją dziesiątki platform handlujących kryptowalutami, które obsługują natychmiastowe metody płatności. Oznacza to, że możesz wybrać preferowaną opcję płatności podczas finansowania krótko lub długoterminowych inwestycji w kryptowaluty.

Musisz jednak uważać na to, jakie opłaty pobiera dana platforma – i czy jest ona regulowana przez renomowany organ finansowy.

Decydując się na to gdzie dzisiaj kupić Bitcoina, weź pod uwagę 4 platformy, którę opisuję poniżej.

1. eToro – rekomendowane przeze mnie miejsce do zakupu Bitcoina w 2022 r.

eToro to popularna platforma inwestycyjna, która została uruchomiona w 2007 roku i skupia obecnie ponad 27 milionów klientów. Z jej pomocą możesz kupić Bitcoina z przystępnymi opłatami.  Następnie możesz przechowywać swoje BTC w portfelu kryptograficznym, o nazwie eToro Money.

Platforma jest regulowana przez SEC, FCA, ASIC i CySEC – i zarejestrowana w FINRA. Możesz łatwo otworzyć konto w mniej niż pięć minut i wpłacić dolary amerykańskie za pomocą karty debetowej/kredytowej, ACH lub przelewu bankowego. Oznacza to, że możesz kupić Bitcoin za pomocą konta bankowego, portfela elektronicznego lub karty debetowej.

Obsługiwane są również portfele elektroniczne, a wszystkie depozyty w USD są bezpłatne. eToro jest również jednym z najlepszych miejsc do kupowania nowych altcoinów, takich jak Sandbox z wąskimi spreadami.

To sprawia, że ​​eToro jest bardzo tanią i przystępną opcją, gdy myślisz o tym, w jakim miejscu dokonać pierwszego zakupu Bitcoin. Po dokonaniu wpłaty możesz nabyć kryptowalutę tylko na zasadzie spreadu – co stanowi różnicę między ceną kupna a ceną ask. Ale nie ogranicza się tylko do kryptowalut, eToro pozwala również użytkownikom inwestować w najlepsze Bitcoin ETF na rynku.

Jeśli oprócz Bitcoina chcesz inwestować w inne kryptowaluty, eToro obsługuje ponad 60 innych cyfrowych walut i tokenów. Oznacza to, że możesz kupić Solana, Binance Coin, Ethereum, Dogecoin, Axie Infinity, AAVE, Decentraland, Quant, Litecoin, Graph, Cardano, Polkadot i inne.

Możesz także zainwestować w inteligentny portfel zorientowany na kryptowaluty – zarządzany przez eToro i zawierający szeroki koszyk tokenów cyfrowych. Co więcej, możesz również zainwestować w narzędzie Copy Trading, które pozwala na automatyczne kopiowanie odnoszących sukcesy traderów eToro Bitcoin, co jest idealne dla początkujących.

Jeśli chodzi o minimalną inwestycję wejścia, możesz wpłacić już od 10 USD. 10 USD to również minimalna kwota Bitcoin, którą możesz kupić. eToro oferuje również jedną z najlepszych kryptowalutowych kart kredytowych na rynku.

Jeśli chodzi o metody płatności, eToro obsługuje szeroką gamę opcji. W związku z tym użytkownicy mogą z łatwością kupować Bitcoin, za pomocą karty kredytowej, PayPal czy przelewu bankowego.

2. Coinbase.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najłatwiej kupić Bitcoina, Coinbase jest przyjazną dla początkujących i jedną z najlepszych z międzynarodowych giełd. Dzięki przejrzystemu i łatwemu interfejsowi, Coinbase pozwala z łatwością otworzyć konto. Po weryfikacji możesz przesyłać środki za pośrednictwem całkowicie bezpłatnie.

Następnie, gdy pieniądze zostaną zaksięgowane na Twoim koncie Coinbase, możesz przystąpić do kupowania Bitcoin z prowizją w wysokości 1,49%. Chociaż jest to uważane za drogie, Coinbase pobiera jeszcze więcej, gdy kupujesz Bitcoin za pomocą karty debetowej/kredytowej – z prowizją wynoszącą prawie 4%. Ta opcja umożliwia jednak natychmiastowy zakup Bitcoina. Inne rynki walut cyfrowych są dostępne na Coinbase – jeśli chcesz zdywersyfikować. Oznacza to, że możesz zyskać ekspozycję na najbardziej niedoceniane kryptowaluty na rynku w 2022 roku w zaciszu własnego domu.

Giełda Kryptowalut Coinbase

Coinbase to również dobra opcja, jeśli chodzi o przechowywanie tokenów Bitcoin. Platforma wymaga od wszystkich użytkowników przejścia dwuetapowego procesu weryfikacji w celu zalogowania. Co więcej, 98% wszystkich środków klientów jest przechowywanych w zimnych portfelach – a próba zalogowania się z nowego urządzenia lub adresu IP wymaga dodatkowego etapu weryfikacji .

Ponadto Coinbase obsługuje szeroką gamę zasobów cyfrowych, co oznacza, że możesz kupować Ethereum, Dogecoin i inne popularne altcoiny ze swojego smartfona.

3. Binance.

Binance to giełda kryptowalut, która została uruchomiona w 2017 roku. Platforma jest używana przez ponad 100 milionów ludzi i codziennie umożliwia obrót wart miliardy dolarów. Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę inwestycyjną na tej giełdzie kryptowalut, pierwszych zakupów będziesz mógł dokonać za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Wysokość prowizji jaką pobierze Binance to 4,5% od kwoty transakcji, plus 0,5% za zdeponowane środki.

Dobra informacja jest taka, że prowizje od transakcji spot na głównej giełdzie Binance, wynoszą zaledwie 0,10%. Jest to bardzo konkurencyjna i przystępna opłata, dlatego Binance może być dla Ciebie dobrą opcją, jeśli planujesz handel parami krypto-krypto.

Binance oferuje ponad 60 rynków. Obejmuje to stosunkowo szeroki wybór tokenów cyfrowych, w zarówno projekty o dużej, jak i średniej kapitalizacji. Dla doświadczonych inwestorów Binance oferuje usługi dostępne “over-the-counter”, a także zaawansowaną platformę handlową, z ulepszonymi narzędziami i funkcjami analizy.

4. Kraken.

To bezpieczna giełda kryptowalut, gdzie zakupisz dowolną ilość Bitcoinów, za pośrednictwem przelewu bankowego.

Ta internetowa giełda została po raz pierwszy uruchomiona w 2013 roku – co czyni ją jedną z najbardziej uznanych platform w tej branży. Każdy nowy klient może otworzyć konto w ciągu kilku minut, a następnie wpłacić środki, za pomocą krajowego przelewu bankowego. Aby rozpocząć swoją przygodę inwestycyjną z Krakenem należy w pierwszej kolejności zdeponować środki. Ich minimalna wysokość uzależniona jest od instytucji bankowej, za jakiej pośrednictwem dokonujesz wpłaty depozytu.

Oprócz Bitcoina, Kraken obsługuje ponad 50 innych walut cyfrowych, dlatego zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Czy powinienem teraz kupić Bitcoina?

Bitcoin jest często uważany za najlepszą kryptowalutę do inwestowania. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy kupić Bitcoina już teraz – Twoja decyzja inwestycyjna powinna opierać się na niezależnych badaniach.

Chociaż możesz próbować dobrze mierzyć czas na rynku, najlepszym sposobem wejścia na rynek jest strategia uśredniania kosztów w dolarach – którą wyjaśnię bardziej szczegółowo w dalszej części.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest fakt, że Bitcoin jest bardzo niestabilny, więc prawdopodobnie doświadczysz szybkich wahań cen. W związku z tym, jeśli masz wysoką tolerancję na ryzyko, możesz zainteresować się robotami Bitcoin. Najlepsze boty kryptograficzne, takie jak Bitcoin Prime, pozwalają spekulować na temat ruchów cen kryptowalut za pośrednictwem kontraktów CFD na Bitcoin. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o robotach Bitcoin, zalecamy sprawdzenie lub dogłębną recenzję Bitcoin Prime.

Najlepszym sposobem przeciwdziałania temu jest zaangażowanie się w strategię kupna i trzymania, co oznacza, że na dłuższą metę utrzymasz swoje tokeny BTC. W ten sposób możesz przezwyciężyć niestabilne fale, które regularnie napotykają rynki kryptowalut.

Możesz również rozważyć inny ekscytujący altcoin, LBLOCK, który ma zrewolucjonizować branżę loteryjną, jaką znamy. Aby uzyskać więcej informacji, możesz również przeczytać nasz szczegółowy przewodnik dotyczący zakupu Lucky Block.

Korzyści z zakupu Bitcoina.

Zanim nauczysz się, jak kupować Bitcoin, powinieneś rozważyć, czy ta klasa aktywów jest odpowiednia dla celów Twojego portfela, a przedwe wszystkim dla Ciebie.

W poniższych sekcjach omówimy pięć kluczowych powodów, dla których tak wielu inwestorów na całym świecie poszukuje ekspozycji na Bitcoin.

Ogromny wzrost od 2009 roku.

Jeśli chcesz kupić Bitcoin dzisiaj, prawdopodobnie robisz to, ponieważ masz nadzieję na uzyskanie znacznych zwrotów z inwestycji. To jest coś, co Bitcoin osiągnął od czasu jego uruchomienia w 2009 roku.

Na przykład w ciągu pierwszych kilku lat Bitcoina można było kupić za mniej niż dolara za token. Nawet na początku 2017 r. ta cyfrowa waluta kosztowała zaledwie 1000 USD.

Oznacza to, że gdybyś zainwestował nieco ponad pięć lat temu i utrzymał się, dopóki Bitcoin nie osiągnął swojego rekordowego poziomu 69 000 $ w 2021 r., Twoje pieniądze byłyby warte prawie 7 000% więcej.

Wykorzysaj spadki.

Być może najlepszym sposobem na zakup Bitcoina jest sytuacja, gdy szersze rynki kryptowalut przechodzą przez spadek. Dzieje się tak, gdy cena Bitcoina spada.

Chociaż często odstrasza to niedoświadczonych inwestorów, kupno dipa pozwoli Ci wejść na rynek z dyskontem.

Na przykład wspomnieliśmy powyżej, że Bitcoin osiągnął 69 000 USD w 2021 r. Jednak do stycznia 2022 r. token cyfrowy osiągnął minimum 33 000 USD.

Co najważniejsze, gdybyś kupił Bitcoin po cenie 33 000 USD zamiast 69 000 USD – zrobiłbyś to po obniżonej cenie o ponad 50%.

Na tym rynku istnieje wiele możliwości zakupu dipów, ponieważ Bitcoin i inne kryptowaluty regularnie przechodzą niestabilne wahania cen.

Ograniczona podaż.

Wszystkie światowe waluty – czy to dolar amerykański, euro, czy funt brytyjski – doświadczają inflacji. Wynika to w dużej mierze z polityki monetarnej i fiskalnej banku centralnego, które skutkują tzw. dodrukiem pieniędzy.

Jednak w przypadku Bitcoina, jego podażą nie może manipulować żadna pojedyncza osoba ani organ. Wręcz przeciwnie, nowy Bitcoin jest bity automatycznie co 10 minut.

Będzie tak do około 2140 roku – kiedy całkowita podaż zostanie ograniczona do 21 milionów tokenów. Z perspektywy inwestycyjnej oznacza to, że kupujesz aktywa, które pod wieloma względami nie różnią się zbytnio od złota.

W końcu zarówno Bitcoin, jak i złoto mają stałą podaż, a co za tym idzie – oba są przez wielu komentatorów rynkowych określane jako magazyny wartości.

Szybkie i zdecentralizowane transakcje.

Chociaż Bitcoin nie jest najbardziej wydajną siecią blockchain, transakcje transgraniczne nadal są znacznie szybsze niż tradycyjne metody płatności. Na przykład, bez względu na to, gdzie znajduje się nadawca i odbiorca, dotarcie do transakcji Bitcoin zajmuje tylko 10 minut.

Co więcej, opłaty zwykle wynoszą mniej niż 5 USD za transakcję. Dzieje się tak niezależnie od tego, ile jest wysyłanych.

Inną ważną zaletą wysyłania i odbierania transakcji za pośrednictwem sieci Bitcoin jest to, że system jest całkowicie zdecentralizowany. Po raz kolejny oznacza to, że żadna osoba, władza, bank centralny ani rząd nie mogą kontrolować sieci.

Zakupy małych jednostek.

Kolejną podstawową korzyścią z kupowania Bitcoina jest to, że cyfrowa waluta może być frakcjonowana. Oznacza to, że możesz kupić zaledwie ułamek jednej jednostki Bitcoin.

Na przykład, jeśli Bitcoin został wyceniony na 40 000 USD, a Ty zdecydujesz się zainwestować 40 USD – kupujesz 0,1% jednego tokena.

Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać ekspozycję na Bitcoin po raz pierwszy bez ryzykowania dużych sum pieniędzy. Dzięki temu możesz zaangażować się w strategię uśredniania kosztów.

Zarabiaj odsetki.

Coraz więcej platform oferuje teraz konta kryptograficzne dla szerokiej gamy monet, w tym Bitcoin, co pozwala pasywnie zarabiać na swoich kryptowalutach. Jeśli szukasz najlepszego konta odsetkowego Bitcoin, platforma kryptowalut Aqru oferuje wysokie 7% oprocentowanie depozytów BTC.

Metody kupowania bitcoinów
Po zbadaniu Bitcoina od góry do dołu i podjęciu decyzji o kontynuowaniu inwestycji, musisz zastanowić się, którą metodę płatności wybrać.

Kupowanie Bitcoina za pośrednictwem Paypal.

Wybór brokerów online pozwala kupować Bitcoin za pomocą Paypal. Jednak ponieważ Paypal od tego czasu wszedł na sam rynek kryptowalut, nie będziesz miał wielu platform do wyboru.

Mając to na uwadze, eToro umożliwia depozyty Paypal za co najmniej 10 USD, a płatności w USD są kredytowane bez opłat.

Kup Bitcoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Niektóre z giełd i brokerów kryptowalut, o których dzisiaj rozmawialiśmy, umożliwiają natychmiastowy zakup Bitcoin za pomocą karty kredytowej/debetowej.

Chociaż jest to prawdopodobnie najwygodniejsza metoda płatności do wyboru, wiadomo, że transakcje kartą kredytową/debetową są drogie przy zakupie Bitcoina.

Na przykład wspomnieliśmy wcześniej, że Coinbase i Binance pobierają 3,99% i 4,5% od płatności kartą kredytową/debetową.

Z drugiej strony eToro umożliwia bezpłatne wpłaty kartą kredytową/debetową, które są finansowane w dolarach amerykańskich.

Kup Bitcoin z Neteller lub Skrill.

Inną opcją do rozważenia, gdy myślisz o tym, jak natychmiast kupić Bitcoin, jest użycie e-portfela, takiego jak Neteller lub Skrill.

Jak wspomniano w powyższych sekcjach, eToro umożliwia wpłaty za pośrednictwem e-portfela już od 10 USD, a Twoja płatność zostanie natychmiast zaksięgowana.

Jaki jest najlepszy sposób na zakup Bitcoina?

Powinieneś także wziąć pod uwagę różne platformy obecne w krajobrazie inwestycyjnym Bitcoin.

Na przykład wielu niedoświadczonych inwestorów myli giełdy i brokerów Bitcoin jako dwie takie same rzeczy.

Chociaż oba typy platform dają Ci dostęp do rynków Bitcoin, sposób, w jaki przeprowadzana jest Twoja transakcja, jest w rzeczywistości inny.

A co z sygnałami kryptograficznymi?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak kupić BTC przy użyciu najlepszych sygnałów kryptograficznych? Sygnały kryptograficzne to pomysły handlowe wysyłane przez zaawansowanych inwestorów kryptograficznych, które informują, czy należy kupić lub sprzedać określone krypto po określonej cenie i czasie.

Najlepsze sygnały dotyczące kryptowalut opierają się na różnych wskaźnikach, takich jak wiadomości o trendach, analiza techniczna i fundamentalna, zwyżkowe i niedźwiedzie rynki oraz nastroje inwestorów.

Giełda Bitcoinów.

Zdecydowana większość platform Bitcoin działa jako giełda kryptowalut. W uproszczeniu oznacza to, że omawiana giełda działa jako pośrednik między kupującymi a sprzedającymi.

Załóżmy na przykład, że chcesz kupić Bitcoina za dolary amerykańskie. Aby ta transakcja odbyła się na giełdzie kryptowalut, użytkownik musiałby sprzedać Ci swoje tokeny BTC w zamian za USD.

Z kolei wybrana przez Ciebie giełda Bitcoin naliczy prowizję po zrealizowaniu transakcji. Kluczowym problemem związanym z giełdami Bitcoin jest to, że wiele platform jest nieuregulowanych.

Chociaż może to przemawiać do osób, które chcą kupić Bitcoin w sposób anonimowy, nigdy nie możesz być całkowicie pewien, że Twoje pieniądze i tokeny cyfrowe są bezpieczne.

Co więcej, nieuregulowane giełdy Bitcoin często pozwalają na wpłacanie środków tylko w kryptowalutach – co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie użyć karty debetowej/kredytowej ani wykonać przelewu bankowego.

Broker Bitcoina.

Jeśli po raz pierwszy uczysz się kupować Bitcoin w USA, najlepiej będzie skorzystać z usług brokera. W przeciwieństwie do giełd, brokerzy znajdują się między tobą a rynkami kryptowalut. W związku z tym możesz kupić Bitcoin od razu, bezpośrednio u brokera.

Korzystanie z brokera jest zdecydowanie najłatwiejszym i, co ważniejsze, najbezpieczniejszym sposobem kupowania bitcoinów online. Na przykład brokerzy tacy jak eToro są regulowani przez kilka organów licencyjnych – w tym SEC. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że Twoje środki i aktywa cyfrowe są w bezpiecznych rękach.

Inną podstawową zaletą korzystania z brokera do kupowania bitcoinów jest to, że możesz wpłacać dolary amerykańskie za pomocą różnych metod płatności.
Kraken, na przykład, obsługuje przelewy bankowe. eToro, Coinbase i Binance oferują również obsługę płatności kartą debetową/kredytową.
I na koniec, kupując Bitcoin, musisz wziąć pod uwagę opcje przechowywania. Podczas korzystania z giełdy zachęcamy do wypłaty cyfrowych zasobów do prywatnego portfela – co może być mylące dla początkujących.

Z drugiej strony, korzystając z brokera regulowanego przez SEC, takiego jak eToro, do kupowania bitcoinów, możesz bezpiecznie pozostawić swoje tokeny w swoim portfelu. Oznacza to po prostu, że zadaniem eToro będzie dbanie o bezpieczeństwo Twoich tokenów.

Zdecentralizowana wymiana (DEX).

Chociaż zdecydowana większość handlu bitcoinami przechodzi przez scentralizowane giełdy i brokerów, warto również wspomnieć o powstaniu giełd zdecentralizowanych (DEX). Krótko mówiąc, platformy te pozwalają kupować Bitcoin bezpośrednio od sprzedawcy bez przechodzenia przez stronę trzecią.

Kluczową kwestią w przypadku zdecentralizowanych giełd jest to, że nie są one regulowane. Co więcej, wolumeny obrotu na DEX są nadal bardzo niskie w porównaniu z tradycyjnymi giełdami i brokerami. W związku z tym oznacza to, że poziomy płynności są często niewystarczające, aby ułatwić transakcje.

Cena Bitcoina.

Podczas badania ceny Bitcoina szybko zauważysz, że aktywa cyfrowe są zazwyczaj sprzedawane i kwotowane w dolarach amerykańskich. Nie różni się to zbytnio od cen towarów, takich jak złoto, srebro, pszenica, ropa i gaz ziemny.

Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych twardych i miękkich towarów, cena walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, jest podyktowana popytem i podażą.

Oznacza to, że gdy coraz więcej osób kupuje Bitcoin, jego wartość wzrośnie. Ale gdy presja na sprzedaż przeważy nowe zlecenia kupna, jej cena spadnie.

Jeśli chodzi o historyczną akcję cenową, wspomnieliśmy wcześniej, że Bitcoin początkowo był sprzedawany za mniej niż 1 USD. W chwili pisania, Bitcoin po raz ostatni osiągnął rekordowy poziom prawie 69 000 $ w sierpniu 2021 roku.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku ceny Bitcoina, jest to, że nie handluje on na scentralizowanych giełdach. Stanowi to wyraźny kontrast z tradycyjnymi akcjami – które są notowane na scentralizowanych giełdach kontrolowanych, takich jak NYSE czy NASDAQ.

W rezultacie zauważysz, że ceny Bitcoina mogą się nieznacznie wahać na różnych giełdach. To zróżnicowanie będzie niewielkie, a wszelkie luki cenowe zostaną szybko wykorzystane przez arbitrów rynkowych.

Przewidywanie cen bitcoinów.

Jeśli chcesz zbadać prognozy cen bitcoinów, nie zabraknie Ci opcji. Oznacza to, że Internet jest pełen analiz, w jakim kierunku prawdopodobnie obierze się cena Bitcoina w najbliższej przyszłości.

Jednak nie popełnij tego błędu, rzadko kiedy przepowiednie Bitcoin się sprawdzają. Co więcej, chociaż z łatwością znajdziesz artykuły wyjaśniające, że Bitcoin będzie rósł w wartości, równie dobrze znajdziesz prognozy cenowe, które będą argumentować dokładnie odwrotnie.

Mając to na uwadze, zamiast skupiać się na prognozach cen bitcoinów, najlepiej podejść do walut cyfrowych za pomocą długoterminowej strategii.

Innymi słowy, jeśli uważasz, że Bitcoin będzie z biegiem czasu nadal rósł, to długoterminowe trzymanie pozwoli Ci przezwyciężyć skoki cen zmienności.

Kiedy kupować Bitcoina?

Pokrótce wspomnieliśmy wcześniej, że zamiast próbować ustalać czas na rynku, najlepiej jest rozważyć uśrednienie kosztów inwestycji w dolarach.

W najbardziej podstawowej formie oznacza to zobowiązanie się do harmonogramu inwestycyjnego regularnych, mniejszych zakupów. Na przykład możesz rozważyć zakup bitcoinów o wartości 300 USD pod koniec każdego miesiąca. Lub co tydzień Bitcoin o wartości 75 USD.

Oto krótki przykład, który pomoże usunąć mgłę:

  • W pierwszym miesiącu kupujesz Bitcoin o wartości 55 $ po cenie tokena 40 000 $
  • W drugim miesiącu kupujesz Bitcoin o wartości 55 USD po cenie tokena wynoszącej 50 000 USD
  • W miesiącu 3 kupujesz Bitcoin o wartości 55 USD po cenie tokena 30 000 USD
  • W miesiącu 4 kupujesz Bitcoin o wartości 55 USD po cenie tokena 30 000 USD
  • W czterech miesięcznych inwestycjach w wysokości 55 USD średnia cena zakupu wynosi 37 500 USD.

Zaletą uśredniania kosztów w dolarach jest to, że z biegiem czasu podążasz za szerszymi nastrojami rynkowymi.

Oznacza to, że gdy Bitcoin przejdzie w trend spadkowy, zmniejszysz średni koszt swojego portfela inwestycyjnego poprzez tańsze zakupy. Z drugiej strony, gdy Bitcoin przechodzi trend wzrostowy, będziesz inwestować, gdy ceny rosną.

Kupowanie BTC Dip.

Kupowanie dipów omówiliśmy wcześniej w tym przewodniku. Podsumowując, tak niektórzy inwestorzy patrzą na rynek.

Mówiąc dokładniej, możesz rozważyć zakup Bitcoina podczas trendu spadkowego z myślą o zapłaceniu niższej ceny.

Jednak – podobnie jak na tradycyjnych giełdach, historia sugeruje, że uśrednianie kosztów w dolarach jest o wiele bardziej efektywne z punktu widzenia zysku niż ciągłe kupowanie dipów.

Dzieje się tak, ponieważ gdy Bitcoin przechodzi długotrwały trend wzrostowy, potencjalnie tracisz. W końcu prawdopodobnie nie dokonasz kolejnego zakupu, dopóki cena ponownie nie spadnie.

Jak bezpiecznie kupować Bitcoin?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz bezpiecznie kupić Bitcoin. Nie tylko pod względem korzystania z regulowanych brokerów do sfinalizowania zakupu, ale także pod względem bezpieczeństwa portfela.

Oto, co musisz wiedzieć, aby kupować i przechowywać Bitcoin w bezpieczny sposób.

Regulowani brokerzy.

Nie trzeba dodawać, że najbezpieczniejszym sposobem kupowania Bitcoinów online jest korzystanie z regulowanego brokera internetowego.

Jeśli jesteś z USA, wybrany broker Bitcoin powinien posiadać licencję SEC i być członkiem FINRA.

Jest to jeden z powodów, dla których preferujemy eToro w procesie inwestycyjnym Bitcoin – nie tylko dlatego, że platforma spełnia wyżej wymienione kryteria. Aby zapewnić jeszcze większą kontrolę, eToro jest również licencjonowane przez organy regulacyjne w Europie i Australii.

Korzystając z regulowanego brokera, nie będziesz mógł anonimowo kupić Bitcoina. Dzieje się tak, ponieważ dany broker będzie musiał przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, weryfikując Twoją tożsamość.

Można to łatwo osiągnąć, przesyłając kopię dokumentu tożsamości wydanego przez organ państwowy.

Uważaj na opłaty.

Aby bezpiecznie kupować Bitcoin w Stanach Zjednoczonych, musisz dobrze zrozumieć, jakie opłaty płacisz. Dzieje się tak, ponieważ niektóre metody kupowania Bitcoina mogą być kosztowne.

Najważniejsze opłaty, których należy szukać, to:

  • Prowizja: Jest to opłata pobierana przez brokerów i giełdy, gdy zarówno kupujesz, jak i sprzedajesz Bitcoin. Zwykle jest to procent
  • Spread: jest to najtrudniejsza do oszacowania opłata, która uwzględnia marżę między ceną kupna i sprzedaży oferowaną przez wybraną platformę. Na przykład w eToro spread zaczyna się już od 0,75%.
  • Karty debetowe/kredytowe: Jeśli zdecydujesz się kupić Bitcoin za pomocą karty debetowej/kredytowej, spodziewaj się, że zapłacisz od 3-5% u wybranego brokera. Mając to na uwadze, możesz całkowicie uniknąć płacenia opłaty transakcyjnej podczas korzystania z eToro podczas wpłacania środków w dolarach amerykańskich.

Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć o opłatach przy zakupie Bitcoina, jest to, że należy unikać bankomatów z kryptowalutami – których jest wiele tysięcy rozsianych po Stanach Zjednoczonych. Dzieje się tak, ponieważ przeciętna opłata wynosi 10-20%.

Co więcej, ta opłata często nie jest reklamowana. Zamiast tego opłata jest podana jako całkowita kwota BTC, którą otrzymasz.

Na przykład, jeśli rzeczywista cena rynkowa wynosi 40 000 USD, a bankomat Bitcoin pobiera opłatę w wysokości 20%, faktycznie płacisz 48 000 USD za token. W związku z tym trzeba by Bitcoina wzrosnąć o 20% tylko po to, by wyjść na zero.

Magazynowanie.

Po sfinalizowaniu zakupu Bitcoin, musisz zdecydować, w jaki sposób zamierzasz przechowywać swoje tokeny. W wielu przypadkach, poza dziwnym wyjątkiem – takim jak Coinmama, będziesz mieć możliwość pozostawienia swoich tokenów BTC na platformie, z której dokonałeś zakupu.

Może to być bezpieczna i wygodna opcja, jeśli korzystasz z regulowanego i zaufanego brokera, takiego jak eToro lub Coinbase. Jeśli jednak zostawisz swoje tokeny na nielicencjonowanej platformie, narażasz swoje środki na ryzyko.

Na przykład w samym 2021 r. szacuje się, że ze scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd skradziono zasoby cyfrowe o wartości ponad 4 miliardów dolarów.

Bezpieczeństwo portfela Bitcoin.

Chociaż przechowywanie tokenów Bitcoin u regulowanego brokera, takiego jak eToro, jest prawdopodobnie najlepszą opcją przechowywania, niektórzy z was mogą woleć zachować 100% kontrolę nad swoimi zasobami cyfrowymi. Jeśli tak jest, możesz spróbować wypłacić swoje tokeny do prywatnego portfela.

Niezależnie od wybranego typu portfela (mobilny, komputerowy itp.), musisz upewnić się, że przestrzegasz zestawu protokołów bezpieczeństwa. Obejmuje to utworzenie silnego hasła/kodu PIN i upewnienie się, że klucze prywatne są zapisane na kartce papieru w bezpiecznym miejscu.

Co więcej, ważne jest, abyś unikał klikania nieznanych linków na urządzeniu, na którym przechowywany jest Twój portfel Bitcoin.

Utrzymuj stawki rozsądne.

Kolejną wskazówką, aby upewnić się, że bezpiecznie kupujesz Bitcoin, jest rozsądne podejście do swoich stawek inwestycyjnych. Mówiąc prościej, oznacza to, że nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Aby to zrobić, będziesz musiał skorzystać z brokera, który obsługuje małe minimalne depozyty i niskie inwestycje. Na przykład w eToro wystarczy wpłacić i zainwestować 10 USD w Bitcoin.

Czy możesz kupić Bitcoin dowodu osobistego?

Wspomnieliśmy wcześniej, że korzystając z regulowanego brokera do kupowania bitcoinów online, będziesz musiał przejść przez proces weryfikacji tożsamości, przesyłając kopię swojego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.

Dzieje się tak również w przypadku nieregulowanych giełd, które przyjmują depozyty w formie dolarów amerykańskich. Mając to na uwadze, wiele giełd kryptowalut pozwala na anonimowy handel. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że będziesz musiał zdeponować środki za pomocą kryptowaluty.

Oznacza to, że aby kupić Bitcoin bez dokumentów weryfikacyjnych, musiałbyś zasilić swoje konto innym zasobem cyfrowym, takim jak Ethereum. Następnie musiałbyś zamienić swoje tokeny ETH na BTC.

Jak kupić Bitcoin online – Przewodnik Online.

Jeśli wcześniejszy przewodnik Quickfire na temat kupowania Bitcoina w USA nie był dla Ciebie wystarczająco rozbudowany, poniżej wyjaśniamy krok po kroku proces w bardziej szczegółowy sposób.

Krok 1: Otwórz konto.

Najpierw musisz zarejestrować konto w eToro. Wymaga to podania podstawowych informacji o tym, kim jesteś – takich jak imię i nazwisko, data urodzenia i narodowość.

Musisz również wprowadzić i zweryfikować swój adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Krok 2: Prześlij identyfikator.

Po raz kolejny, korzystając z regulowanego brokera internetowego, takiego jak eToro, będziesz mieć dostęp do wpłat i wypłat w dolarach amerykańskich.

Oznacza to jednak również, że musisz przesłać kopię swojego dowodu tożsamości wydanego przez organ państwowy. Po przesłaniu wyraźnej kopii dokumentu eToro powinno być w stanie ją od razu zweryfikować.

Krok 3: Wpłać środki.

Możesz teraz dokonać wpłaty na swoje konto eToro – z brokerem obsługującym wiele metod płatności. Obejmuje to wszystko, od kart debetowych/kredytowych i ACH po Paypal i przelewy bankowe.

I nie tylko minimalny próg depozytu jest ustawiony na bardzo rozsądne 10 USD – ale nie są pobierane żadne opłaty od depozytów USD – niezależnie od używanego rodzaju płatności.

Krok 4: Wyszukaj BTC.

W pasku wyszukiwania – który znajduje się u góry ekranu, wpisz „BTC”.

Gdy zobaczysz, że Bitcoin pojawia się pod paskiem wyszukiwania, który na powyższym obrazku możesz kliknąć przycisk „Handel”.

Krok 5: Kup Bitcoin.

I na koniec, będziesz musiał złożyć zlecenie kupna, aby eToro wiedziało, że chcesz zainwestować w Bitcoin. W tej części procesu wystarczy określić swoją całkowitą stawkę. Można to wyrazić w dolarach amerykańskich od 10 USD w górę.

W naszym przykładzie powyżej zamierzamy kupić Bitcoin za łączną stawkę 100 USD. Po naciśnięciu przycisku „Otwórz handel”, eToro natychmiast przeprowadzi Twoją transakcję, a tokeny zostaną dodane do Twojego portfela.

Jak sprzedawać Bitcoin.

Jeśli zdecydujesz się zostawić swoje tokeny BTC na swoim koncie eToro, proces wypłaty jest natychmiastowy. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć zlecenie sprzedaży ze swojego portfela – co możesz zrobić, klikając przycisk z czerwonym krzyżykiem znajdujący się obok Twojej inwestycji w Bitcoin.

Następnie możesz kliknąć przycisk „Zamknij transakcję”. W ten sposób eToro natychmiast sprzeda Twoje tokeny i doda wpływy pieniężne do salda Twojego konta – które możesz wypłacić.

Z drugiej strony, jeśli aktualnie przechowujesz Bitcoin w prywatnym portfelu, aby dokonać wypłaty, musisz najpierw przenieść tokeny na giełdę kryptowalut.

Więc teraz, gdy już wiesz, jak kupować i sprzedawać BTC, możesz również przeczytać nasz przewodnik, jak wydawać Bitcoin w 2022 roku.

Najnowsze wiadomości o Bitcoinie.

Na koniec rzućmy okiem na najnowsze wiadomości dotyczące Bitcoina na tydzień rozpoczynający się 6 czerwca 2022 r., aby upewnić się, że jesteś na bieżąco z wszelkimi znaczącymi zmianami lub ruchami cen:

To był dość dziwny tydzień dla BTC, ponieważ cena wzrosła o ponad 7% w zeszły poniedziałek, zanim całkowicie odwróciła swój ruch w kolejnych dniach. Bitcoin zakończył zamknięcie w tej samej cenie, którą otworzył w tygodniu – tuż poniżej kluczowego poziomu 30 000 USD.
Na całym świecie nastąpiło drastyczne spowolnienie liczby instalacji Bitcoin ATM – w maju miało miejsce tylko 202. To znacznie poniżej rekordu ustanowionego w grudniu 2021 r., w którym uruchomiono 1971 nowych bankomatów Bitcoin.

Wreszcie, prokurator generalny Nowego Jorku wydał w zeszłym tygodniu oświadczenie, w którym powtórzył jej uczucia dotyczące kryptowalut. Letitia James napisała na Twitterze, wyrażając swoje obawy dotyczące zmienności rynku kryptowalut i tego, jak nowojorczycy powinni dwa razy pomyśleć o zainwestowaniu w niego.

Wniosek.

Ten przewodnik dla początkujących nie pozostawił kamienia na głowie, jeśli chodzi o nauczenie się, jak kupować Bitcoin w USA.

Omówiliśmy wszystko, od recenzji najlepszych giełd Bitcoin po dyskusję na temat najlepszych metod płatności.

I oczywiście przeprowadziliśmy Cię również przez proces kupowania Bitcoin za pośrednictwem brokera eToro regulowanego przez SEC w super bezpieczny i bezpieczny sposób.

W eToro możesz użyć karty debetowej/kredytowej, przelewu bankowego z portfela elektronicznego, aby zapłacić za inwestycję w BTC, a minimalny wymagany depozyt to zaledwie 10 USD.

 

 

 

napisz komentarz

%d bloggers like this: